Raport wypożyczonych: premierowe trafienie Ameyawa

20 czerwca 2020, 14:54 | Autor:

Obaj wypożyczeni z Widzewa piłkarze mogli w poprzedniej kolejce cieszyć się ze zwycięstw swoich drużyn. Minioną serię gier dużo lepiej będzie wspominał jednak Michael Ameyaw, który po raz pierwszy w tym sezonie trafił do siatki.

Skrzydłowy ponownie znalazł się w wyjściowej jednostce Bytovii Bytów i już w pierwszej minucie wyjazdowego meczu z Błękitnymi Stargard trafił do siatki, celnie główkując po dośrodkowaniu Piotra Giela. Ostatecznie podopieczni Adriana Stawskiego triumfowali 3:1, Ameyaw spędził na boisku całe zawody, został też ukarany – już piątą w tym sezonie – żółtą kartką.

Z trzech punktów mógł też być zadowolony Przemysław Banaszak, którego Górnik Łęczna skromnie wygrał ze Zniczem Pruszków 1:0. Pomimo tego, że napastnik w ostatnim spotkaniu strzelił gola, w środę zaczął na ławce rezerwowych i nie podniósł się z niej przez pełne dziewięćdziesiąt minut.