Raport wypożyczonych: Widzewiacy w formie

12 sierpnia 2022, 11:20 | Autor:

Po słabych pierwszych kolejkach, piłkarze wypożyczeni z Widzewa Łódź do innych klubów wreszcie pokazali się z dobrej strony! Ostatnie mecze były świetne dla Bartosza Guzdka oraz Kacpra Karaska, którzy zarówno trafiali do siatki, jak też asystowali.

Guzdek zaczął od domowego starcia z Wisłą Kraków, ale nie będzie go wspominał najlepiej, bo jego Odra Opole przegrała 1:4. Napastnik pojawił się na boisku na niespełna pół godziny i niczego nie zdziałał. Dużo lepiej było kilka dni później, w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Piłkarz po raz pierwszy znalazł się w podstawowym składzie, a w końcówce pierwszej połowy zdobył premierową bramkę dla swojej drużyny. Murawę opuścił na kwadrans przed końcem.

Jeszcze lepiej spisał się w tych dniach Karasek! Skrzydłowy był bohaterem meczu Termaliki Nieciecza ze Skrą Częstochowa (2:0) – najpierw, po jego podaniu, do siatki trafił Wiktor Biedrzycki, a następnie z gola cieszył się widzewiak. Niewiele gorzej było wczoraj, przeciwko Chrobremu Głogów (3:1), gdy 20-latek zaliczył asystę przy bramce Murisa Mesanovicia.

W tę świetną serię nie wpisał się ostatni z wypożyczonych, Mateusz Ludwikowski. Młody bramkarz wciąż wraca do zdrowia po kontuzji odniesionej w końcówce poprzedniego sezonu i na razie nie znalazł się w kadrze Pogoni Nowe Skalmierzyce na spotkanie z KP Starogard Gdański. W pierwszej kolejce, w drugiej grupie III ligi, padł remis 1:1.

Raport wypożyczonych (5-11 sierpnia):

I liga

Bartosz Guzdek (Odra Opole) – 30 minut + 72 minuty, bramka
Kacper Karasek (Termalica Nieciecza) – 79 minut, bramka i asysta + 80 minut, asysta