13 kwietnia 2014, 23:03 | Autor:

Kowalski_Arka

Jak co tydzień na łamach WTM przedstawiamy raport piłkarzy Widzewa, którzy zostali wypożyczeni do innych klubów. Oto, co słychać u ósemki widzewiaków będących na „zesłaniu”:

Bartłomiej Pawłowski:
21letni Zgierzanin znalazł się w kadrze meczowej na jutrzejszy wyjazdowy pojedynek z Athleticiem Bilbao. Ostatni mecz Pawłowskiego w pierwszym zespole Malagi miał miejsce 26 stycznia 2014 roku, kiedy to Andaluzyjczycy polegli na Camp Nou z Barceloną 3:0. Ofensywny pomocnik rozegrał 65 minut.

Tomasz Kowalski:
W sobotniej potyczce Arki Gdynia z GKS-em Katowice Tomasz Kowalski zaliczył ponad 30-minutowy występ, na boisko wchodząc z ławki rezerwowych. Widzewiak niczym szczególnym nie wyróżnił w tym meczu. Gdynianie dzięki zwycięstwu umocnili się na „pudle”, tracąc do drugiego GKS-u Bełchatów dwa punkty, a do liderującej ekipy z Łęcznej pięć oczek.

David Kwiek:
Okocimski Brzesko Davida Kwieka w piątkowy wieczór gościło w Rybniku rozgrywając spotkanie z tamtejszym ROW-em. Niestety, gospodarze nie okazali się zbyt gościnni i popularni „Piwosze”, do domu wrócili z bagażem trzech straconych bramek nie zdobywając przy tym ani jednego gola. Była to konfrontacja dwóch najgorszych, jak na razie ekip na zapleczu Ekstraklasy. ROW dzięki okazałemu zwycięstwu dogonił piłkarzy z Brzeska w tabeli, a więc obydwie drużyny okupują dno tabeli z dorobkiem 22 punktów. Kwiek rozegrał pełne 90 minut.

Łukasz Staroń:
W sobotę, w Niepołomicach miejscowa Puszcza podejmowała mającą ekstraklasowe aspiracje Wisłę Płock. Płocczanie gładko ograli Niepołomiczan 3:0 wszystkie bramki zdobywając w drugiej połowie meczu. Na boisku, jak i w całej kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Łukasza Staronia. Porażka sprawiła, że Puszcza ma tylko jeden punkt przewagi nad otwierającym strefę spadkową Stomilem Olsztyn.

Michał Jonczyk:
Drugoligowy Motor Lublin, na własnym stadionie w ramach 24. kolejki podejmował Concordię Elbląg. Mecz zakończył remisem 1:1, bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Tataj, który w 56. minucie zmienił Michała Jonczyka. Zmiana podyktowana była urazem jakiego doznał wypożyczony z Widzewa zawodnik. Wciąż nie wiadomo, na ile poważna jest ta kontuzja. Lublinianie walczą o pozostanie w 2. lidze wschodniej, tracąc do gwarantującego utrzymanie 8 miejsca, aż 11 punktów.

Maciej Krakowiak:
Nie napracował się nasz golkiper podczas minionej 24. kolejce 2 ligi zachodniej. Odra Opole zarobiła trzy punkty w ramach walkowera, ponieważ drużyna KS Polkowice wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Zdobyte trzy oczka sprawiły, że Odra, do bezpiecznego 8. miejsca traci trzy punkty, a będzie ku temu wyśmienita okazja gdyż Opolanie najbliższe spotkanie rozegrają na własnym stadionie z Polonia Bytom.

Damian Ceglarz:
Pelikan Łowicz w dzisiejszym meczu zamykającym 24. kolejkę 2 ligi wschodniej zremisował 2:2 z Olimpią Zambrów. Łowiczanie zmarnowali okazję do wydostanie się ze strefy spadkowej, a na boisku zabrakło Damiana Ceglarza. By móc wznieść się ponad kreskę Pelikan musi wygrać zbliżające się spotkanie z Radomiakiem Radom, który okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Mikołaj Zwoliński:
Sokół Aleksander Łódzki wczoraj wygrał na własnym boisku z ostatnim w tabeli Mazurem Karczew 2:1. W drużynie Sokoła, do 58. minuty na murawie przebywał Mikołaj Zwoliński, który następnie został zmieniony. Dzięki wygranej Aleksandrowianie od strefy spadkowej oddalili się na trzy punkty.