Remis na zakończenie B-klasowych rozgrywek

31 maja 2015, 15:18 | Autor:

TMRF

Drużyna Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego zakończyła dzisiaj zmagania w sezonie 2014/2015. Lider w ostatnim meczu zremisował 1:1 z Kolejarzem Łódź. Co ciekawe, starcie to miało miejsce zaledwie kilometr od stadionu przy al. Unii 2.

Piłkarze TMRF już dwie kolejki temu zapewnili sobie awans do A klasy, dlatego też w ostatnich spotkaniach nieco spuścili z tonu. Przed tygodniem udało się co prawda minimalnie wygrać, ale dziś widzewiacy podzielili się punktami z derbowym rywalem.

Pierwsza połowa meczu z Kolejarzem toczyła się głównie pod dyktando kibicowskiej drużyny. W efekcie udało jej się wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Adama Paciorkowskiego w 23 minucie gry. Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugie 45 minut wyglądało podobnie, jak pierwsze. Stroną dominującą był TMRF, ale brakowało mu zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Nieco lepszą skuteczność po zmianie stron zaprezentowali rywale, którym udało się wyrównać w 55 minucie. Widzewiacy do ostatniego gwizdka starali się atakować, by rozgrywki zakończyć zwycięstwem, ale nie udało się już więcej trafić do siatki.

Ostatni mecz nieco więc rozczarował, ale z ogólnej postawy zespołu w swym debiutanckim sezonie trzeba być w pełni zadowolonym. TMRF, mimo kłód rzucanych pod nogi przez rozmaite służby i instytucje, pewnie wygrał swoją Grupę i zasłużenie awansował do A klasy. Na dodatek spotkania kibicowskiego zespołu wyzwoliły w fanach Widzewa niezbędną mobilizację, za każdym razem zawodnicy otrzymywali wielkie wsparcie. Nawet dziś, gdy spotkanie rozgrywane było kilometr od stadionu przy al. Unii 2, na dwie godziny przed meczem Akademii Piłkarskiej, okolica zdominowana była przez widzewskich fanatyków!

Kolejarz Łódź – TMRF Widzew Łódź 1:1 (0:1)
Gol dla TMRF: 23′ Paciorskowski