Reprezentacja otworzy stadion Widzewa? Chyba nie…

1 grudnia 2016, 09:36 | Autor:

stadion-2

W środę w mediach gruchnęła kolejna plotka dotycząca otwarcia nowego stadionu. Sugerowano, że pierwszym meczem na nowym obiekcie Widzewa miałoby być starcie z udziałem nie łódzkiego klubu, a reprezentacji Polski.

Spekulowano o tym również w trakcie programu „Piłka Meczowa”. Prowadzący Marcin Tarociński oraz Michał Krawczyk powoływali się na słowa prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, który chciałby sprowadzić na Piłsudskiego 138 drużynę Adama Nawałki. Mecz towarzyski miałby się odbyć na kilka dni przed eliminacyjną potyczką biało-czerwonych z Czarnogórą.

Pogłoski wyraźnie zdementował jednak szef Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która jest operatorem stadionu. Zdaniem Krzysztofa Maciaszczyka organizacja takiego meczu nie wchodzi w grę. Swój plan na otwarcie obiektu mają natomiast szefowie Widzewa. Obecny w programie Remigiusz Brzeziński zapewniał, że wkrótce zostanie on przedstawiony.

Nieoficjalnie mówi się, że otwarcie nowego domu łódzkiego klubu ma nastąpić z chwilą rozegrania pierwszego spotkania w III lidze z Motorem Lubawa. Do takiej koncepcji przychylają się także kibice, którzy chcieliby obejrzeć zaciętą walkę o punkty, zamiast „plastikowego” show dla przypadkowej publiczności. Przy okazji miałby się odbyć również pokazowy mecz z udziałem gwiazd Widzewa. Chęć strzelenia premierowej bramki wielokrotnie zapowiadał przecież Zbigniew Boniek.

Ostatni raz polska reprezentacja gościła w Łodzi we wrześniu 2010 roku, mierząc się towarzysko z Ukrainą. Chętnie zobaczymy Polaków ponownie przy Piłsudskiego, ale najlepiej w innym terminie. W myśl zasady: „Mecz otwarcia stadionu Widzewa tylko z Widzewem!”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress