Resovia i Widzew na czele tabeli. Wpadka Górnika

26 października 2019, 19:55 | Autor:

Osiem meczów rozegranych zostało w piątek i sobotę w II lidze. Na pozycję lidera tabeli awansowała Resovia, która po ciężkim spotkaniu pokonała Elanę Toruń 2:1. Tyle samo punktów ma Widzew, a z podium spadł Górnik Łęczna. Piłkarze z Lubelszczyzny tylko zremisowali.

Górnik mierzył się na swoim boisku ze Skrą Częstochowa. Był murowanym faworytem, ale bardzo długo goście skutecznie się bronili. Mało tego, w 65. minucie Konrad Andrzejczak dał im sensacyjne prowadzenie! Łęcznianie odpowiedzieli jednak za sprawą Pawła Baranowskiego, ale na więcej niż remis nie było ich stać.

W fotelu lidera ponownie zasiadła Resovia, która grała u siebie z Elaną. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Kamil Radulj, lecz na kwadrans przed końcem wyrównał Dominik Sokół. Podopieczni Szymona Grabowskiego przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść, gdy w 87. minucie na 2:1 trafił Szymon Feret. Gol ten dał graczom z Podkarpacia pierwsze miejsce w tabeli.

Na podium awansował GKS Katowice. Piłkarze z Górnego Śląska szybko wyszli na prowadzenie z borykającą się ze sporymi problemami Pogonią Siedlce, ale jeszcze w pierwszej połowie za faul w polu karnym z boiska wyrzucony został Jakub Habusta. Prowadzeni przez Marcina Płuskę goście doprowadzili do remisu, jednak na pięć minut przed końcem wygraną katowiczanom zapewnił Arkadiusz Jędrych.

W pozostałych sobotnich meczach, Błękitni Stargard pokonali Legionovię Legionowo 2:1, a rezerwy Lecha Poznań Gryf Wejherowo w takim samym stosunku. Jeszcze w piątek Bytovia Bytów zdobyła trzy punkty w starciu z Garbarnią Kraków, zaś Górnik Polkowice ograł w zasnutym mgłą Pruszkowie Znicz 4:2.

Jutro tylko jedno spotkanie. O godzinie 13:05 Olimpia Elbląg zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Transmisja na antenie Telewizji Polskiej.

Mecze 15. kolejki II ligi:

piątek, 25 października

Bytovia Bytów – Garbarnia Kraków 2:1 (Czubak x2 – Szewczyk)
Znicz Pruszków – Górnik Polkowice 2:4 (Machalski, Zjawiński – Opałacz, Szuszkiewicz x2, Bednarski)