Widzewianki postraszyły faworyzowaną Arkę

26 października 2019, 21:20 | Autor:

Czwartej porażki w piątym meczu nowego sezonu Basket Ligi Kobiet doznały dziś koszykarki Widzewa. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie poddały się bez walki, ale ostatecznie uległy na wyjeździe faworyzowanej Arce Gdynia 63:89.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z planem, czyli od przewagi gospodyń, które po pięciu minutach prowadziły już… 15:0! Pierwsze celne punkty dla Widzewa zdobyła Jagoda Bandoch i od tego momentu koszykarki z Łodzi zaczęły powrót do gry. Dwie „trójki” trafiła Klaudia Gertchen, poprawiając to jeszcze rzutem za dwa. Później trafiały też Monika Jasnowska i Bandoch, a kwarta zakończyła się trzypunktową zdobyczą Ariny Biłocerkiwśkiej i wynikiem 17:27.

W drugiej części spotkania zawodniczki trenera Szawarskiego nadal były fantastyczne zza linii za trzy! W tyn sposób punkty zdobyły Katarina Vucković i dwukrotnie Ewelina Gala, a po niecałych czterech minutach kwarty przewaga gdynianek zmalała do zaledwie dwóch „oczek”! Na 97 sekund przed końcem „trójkę” trafiła Drop, a dwa rzuty osobiste Vucković dały widzewiankom pierwsze prowadzenie! Po chwili odebrała im je jednak Maryja Papowa i do przerwy Arka prowadziła 44:43.

Przez pierwsze minuty trzeciej kwarty łodzianki dotrzymywały kroku swoim przeciwniczkom, a rezultat oscylował w granicach remisu. Niestety, później koszykarki Widzewa przestały trafiać do kosza, zaś gospodynie bezlitośnie to wykorzystywały. Gdynianki rzuciły dziesięć punktów z rzędu, później jeszcze powiększając tę przewagę. Przed ostatnią częścią meczu Arka prowadziła 67:55.

Kto myślał, że przyjezdne będą się jeszcze w stanie się podnieść, był w bardzo dużym błędzie. Czwarta kwarta to absolutna dominacja zawodniczek z Gdyni, które zdobyły dwadzieścia dwa „oczka”, przy zaledwie… ośmiu widzewianek. Ostatecznie koszykarki z północy Polski triumfowały w całym meczu 89:63, a najwięcej punktów rzuciła dla nich Papowa. W zespole gości najskuteczniejsza były Gala Vucković.

W następnej kolejce Basket Ligi Kobiet widzewianki zmierzą się na własnym parkiecie z Artego Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się 3 października o godzinie 18:00, a więc chwilę po meczu piłkarzy łodzian. Zdecydowanie warto spędzić tę niedzielę z Widzewem!

Arka Gdynia – Widzew Łódź 89:63 (27:17, 17:26, 23:12, 22:8)