Rozwój wciąż na samym dnie

18 kwietnia 2019, 17:55 | Autor:

Dziś rozpoczęła się 29. kolejka II ligi. W jednym czwartkowym spotkaniu Rozwój Katowice przegrał na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 0:1. Zespół ze Śląska umocnił się tym samym na samym dnie tabeli.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły miały dogodne sytuacje do zdobycia gola. Rozwój największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry, z kolei łęcznianie mieli poprzeczkę. W samej końcówce do siatki trafił też Ołeh Borodaj, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Po przerwie na boisku pojawił się Paweł Wojciechowski, który niedługo później okazał się bohaterem meczu. Napastnik Górnika w 60. minucie precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Rozwój starał się jeszcze wyrównać, a najlepszą ku temu okazję miał Przemysław Mońka. Jego uderzenie obronił jednak bramkarz przyjezdnych i to oni wywieźli z Górnego Śląska trzy punkty.

Dzięki zwycięstwu, zespół z Łęcznej awansował z ósmego na szóste miejsce, a do pozycji dającej awans traci cztery punkty. Z kolei podopieczni Marka Koniarka wciąż znajdują się na samym dnie tabeli. Sytuacja katowiczan jest coraz cięższa, a ich szanse na utrzymanie z każdą kolejką maleją.