Rządowe wsparcie dla klubów. Ile może otrzymać Widzew?

14 stycznia 2022, 19:00 | Autor:

Kilkaset milionów złotych z Ministerstwa Sportu mają otrzymać w przeciągu pięciu najbliższych lat polskie kluby sportowe – taką sensacyjną informację przekazał dzisiaj portal sport.interia.pl. Wszystko w ramach Programu Wsparcia Mistrzów, którego jednym z beneficjentów zostać może także Widzew Łódź. W jaki sposób?

Projekt przygotowany został z myślą o najlepszych drużynach sportowych w Polsce. W jego ramach, pieniądze mają trafić do przedstawicieli kilku najpopularniejszych dyscyplin, takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy hokej. Znacznie zwiększone zostaną premie za zajęcie miejsc na podium w Ekstraklasie oraz zdobycie Pucharu Polski. Dla przykładu, tegoroczny mistrz kraju ma dostać nie osiem, jak ostatnio, a aż trzydzieści milionów złotych. Zdaniem pomysłodawcy po to, by z sukcesami rywalizować w europejskich pucharach.

To jednak nie koniec, ponieważ beneficjentami drugiej części programu mają zostać wszystkie kluby Ekstraklasy i I ligi. Jak potwierdził dzisiaj na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, przez pięć lat zespoły z tych szczebli mają otrzymywać po sto pięćdziesiąt milionów złotych rocznie do podziału. Ekipy z najwyższego poziomu będą mogły zatem liczyć na sześć, zaś z drugiego – na dwa miliony. Wszystko to na budowę infrastruktury.

W jaki sposób zyska na tym Widzew? Jeżeli projekt wejdzie w życie, to jeszcze w tym roku na al. Piłsudskiego spłynąć powinny dwa miliony złotych na wsparcie infrastrukturalne. Gdyby w tym sezonie podopiecznym Janusza Niedźwiedzia udało się awansować do Ekstraklasy, to w następnej turze kwota ta zwiększyłaby się trzykrotnie. Łącznie czterokrotny mistrz Polski mógłby mieć nadzieję nawet na dwadzieścia sześć milionów złotych przez pięć najbliższych lat.

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x