Osiemnasta edycja „Gwiazd na Gwiazdkę” za nami!

14 stycznia 2022, 22:00 | Autor:

Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna – już osiemnasta edycja corocznego turnieju „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Na parkiecie łowickiej hali zmierzyły się cztery drużyny, zaś w końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się Youtuberzy. Nie mogło oczywiście zabraknąć sporej liczby widzewskich akcentów, ale najważniejsza była zbiórka środków dla Marysi Szkop – łącznie udało się zgromadzić aż 167 852 złote!

Zmagania zaczęły się od meczu gospodarzy, GnG Team z ekipą Dziennikarzy. Faworytami byli ci pierwsi, barwy których reprezentowało czterech byłych widzewiaków: przede wszystkim Marcin Robak, a poza nim – Piotr Grzelczak, Marcin Krzywicki i Damian Warchoł. Do przerwy było 2:0 – jednego z goli strzelił Krzywicki, zaś chwilę po zmianie stron również on podwyższył rezultat. Rywale rzucili się jeszcze do odrabiania strat, jednak finalnie przegrali 2:4.

W drugim starciu doszło do widzewskiego pojedynku – w zespole Youtuberów oglądaliśmy Damiana Radowicza, z kolei z Raperami wystąpił Daniel Mąka. Dość niespodziewanie rozpoczęło się od prowadzenia formalnych gości, po strzale Roberta Chwastka, ale kolejne cztery bramki były autorstwa ich przeciwników. Tuż po przerwie, po ładnym dograniu Mąki zrobiło się 2:4, jednak błyskawicznie jeszcze piękniejszym trafieniem odpowiedział Radosław Majewski. Ostatecznie to Youtuberzy mogli się więc cieszyć z wysokiego zwycięstwa aż 8:3.

Trzecia potyczka to rywalizacja Dziennikarzy oraz Youtuberów, z którego górą 5:2 wyszli ci drudzy – dwukrotnie do siatki trafił Radowicz! Emocjonująco zrobiło się w meczu numer cztery, bo GnG Team z Robakiem spotkał się na parkiecie z Raperami z Mąką. Formalni przyjezdni wcale nie zamierzali ustępować – choć wynik otworzył Krzywicki, to znakomitym trafieniem na 1:1 popisał się właśnie Mąka! Do przerwy faworyci wygrywali 2:1, lecz tuż po niej były kapitan Widzewa zaliczył asystę! Zanosiło się na dość niespodziewany remis, jednak GnG Team był jeszcze w stanie przechylić szalę na swą korzyść – zatem to on triumfował 4:2.

Piąty pojedynek rozgrywek był meczem o trzecie miejsce – lepiej weszli w niego Raperzy, którzy objęli prowadzenie po bramce wszechstronnego Mąki. Do przerwy było 1:0, a po niej pomocnik dał prawdziwe show, dokładając do swojego dorobku kolejnego gola i dwie asysty. Przedstawiciele sceny muzycznej pokonali Dziennikarzy 4:3 i uplasowali się na najniższym stopniu podium. W nieformalnym finale, po bardzo zaciętej rywalizacji, Youtuberzy ograli zaś GnG Team 4:2, dzięki czemu to oni mogli się cieszyć z końcowego sukcesu. Warto przy tym nadmienić, że indywidualną nagrodę MVP całego dzisiejszego turnieju otrzymał Daniel Mąka!

Wszystkie spotkania były oczywiście jedynie dodatkiem do charytatywnego celu imprezy. Zarówno w przerwach, jak i pomiędzy potyczkami, przeprowadzane były licytacje, podczas których zdobyć można było unikatowe koszulki najlepszych zawodników z Polski i świata. Również trzy widzewskie: futsalistów, Kacpra Karaska oraz Mateusza Michalskiego, a wszystkie przekazał zwycięzcom obecny na parkiecie Widzewski Wilk. Ostatecznie udało się zgromadzić 167 852 złotych i po raz kolejny pobić ubiegłoroczny rekord! Teraz całość tych środków pieniężnych trafi do dziesięcioletniej Marysi, walczącej z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną, wodogłowiem pokrwotocznym czy zaburzeniem przełykania.