Snajper Widzewa zawodnikiem grudnia Futsal Ekstraklasy
29 grudnia 2023, 15:01 | Autor: Michał
Kilka dni temu informowaliśmy, że piłkarzem listopada Futsal Ekstraklasy został Jefferson Moreno Ortiz. Dziś mamy kolejne miłe wieści, ponieważ zawodnikiem grudnia został wybrany Willy May, czyli najlepszy strzelec futsalowej sekcji Widzewa w tym sezonie.
Kolumbijski zawodnik nie miał jednak łatwo, gdyż grono nominowanych było bardzo mocne. Znaleźli się w nim Tomasz Lutecki (Rekord Bielsko-Biała) Sebastian Szadurski (Dreman Opole Komprachcice), Pedrinho (Constract Lubawa) oraz Minor Cabalceta (BSF Bochnia). Uwagę przyciągają zwłaszcza dwa ostatnie nazwiska, gdyż są to ex aequo liderzy klasyfikacji strzelców rozgrywek. Ostatecznie uznanie zdobył Willy May, dla którego to pierwsze takie wyróżnienie w polskiej lidze.
Nie ma jednak powodu do zdziwień, ponieważ dwa grudniowe spotkania, które zakończyły rundę były dla Kolumbijczyka bardzo udane. W wygranym 11:3 meczu z Clearexem Chorzów raz wpisał się na listę strzelców, a przy dwóch akcjach bramkowych był autorem ostatniego podania. Jego dobra dyspozycja była kluczowa w ostatnim meczu z AZS UW Wilanów. Widzew zremisował 2:2, a May był autorem obu trafień.
Gratulujemy i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie tego typu wyróżnienie!







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
A może by go tak……
Brawo!
A jakby mu tak dać kopnąć dwa razy piłkę na trawie? Przecież Kolumbijczyk- musi umieć :D