Sobolewski piłkarzem Widzewa? Jeszcze nie teraz

26 stycznia 2015, 21:39 | Autor:

Paweł_Sobolewski

Na koniec dnia kibiców obiegła gorąca wiadomość – Paweł Sobolewski został piłkarzem Widzewa. Skąd taka informacja? Nazwisko pomocnika znalazło się w kadrze łodzian w serwisie Transfermarkt. Gracz miałby nawet wybrać numer na koszulce – 29, czyli ten sam, co w czasie gry w Koronie.

Niestety serwis ten kolejny raz zmylił fanów (poprzedniej zimy też łączył graczy będących blisko zespołu, którzy ostatecznie go nie zasilili), bowiem Sobolewski żadnej umowy z Widzewem nie podpisał. Ba, wciąż nie wiadomo, czy w ogóle mógłby to zrobić, ponieważ między 35-latkiem a kieleckim klubem trwa spór o ważność kontraktu. Zdaniem skrzydłowego umowa z Koroną cały czas obowiązuje, zdaniem klubu wygasła z końcem 2014 roku.

O tym, kto ma rację, będzie musiał rozstrzygnąć PZPN. Jeśli sprawa ułoży się po myśli zawodnika, kielczanie będą musieli wypłacić piłkarzowi ekwiwalent lub czekać do końca kontraktu. Jeśli rację mają działacze, Paweł Sobolewski stanie się „bezrobotnym” i wtedy faktycznie będzie mógł wzmocnić Widzew. Sprawa ma trafić na związkową wokandę w pierwszej połowie lutego. Póki co wychowanek Mazura Ełk nie poleciał z kolegami na obóz do Turcji.