Dawid Plizga także został w kraju

26 stycznia 2015, 18:04 | Autor:

Dawid_Plizga

Niedawno informowaliśmy, że dwaj piłkarze będący blisko Widzewa – Tomasz Lisowski oraz Paweł Sobolewski – nie polecieli z drużyną Korony Kielce na zgrupowanie w Turcji. Okazuje się, że nie tylko oni zostali na lodzie – zagranicę z zespołem Górnika nie udał się również Dawid Plizga.

O zainteresowaniu skrzydłowym zabrzan ze strony Widzewa pisało się już w grudniu. Sam piłkarz przyznał jednak wówczas, że walka o utrzymanie w I lidze średnio spełnia jego piłkarskie ambicję i liczy on na korzystniejsze propozycje. Plizga zaczął przygotowania do rundy wiosennej z Górnikiem, ale fakt, iż został w Polsce, zamiast lecieć z kolegami na obóz, jest jasnym sygnałem, że musi znaleźć sobie nowy klub.

Informacja ta nie oznacza oczywiście, że 29-latek będzie wobec tego skazany na grę w Łodzi. Piłkarz może otrzymać oferty z lepszych klubów, interesował się nim m.in. GKS Katowice, w którym pomocnik grywał w przeszłości. Jeśli oferta Sylwestra Cacka nie będzie naprawdę solidna, trudno myśleć o sprowadzeniu tego zawodnika. O ile nadal taka chęć w ogóle jest.

Ciekawostką jest fakt, że w identycznej sytuacji, jak Dawid Plizga, jest także inny piłkarz KSG – Przemysław Oziębała. Gracz, który w Widzewie spędził 4,5 roku, niczym szczególnym się nie wyróżniając, byłby dziś prawdziwym liderem ekipy Wojciecha Stawowego.