Dawid Plizga także został w kraju
26 stycznia 2015, 18:04 | Autor: RyanNiedawno informowaliśmy, że dwaj piłkarze będący blisko Widzewa – Tomasz Lisowski oraz Paweł Sobolewski – nie polecieli z drużyną Korony Kielce na zgrupowanie w Turcji. Okazuje się, że nie tylko oni zostali na lodzie – zagranicę z zespołem Górnika nie udał się również Dawid Plizga.
O zainteresowaniu skrzydłowym zabrzan ze strony Widzewa pisało się już w grudniu. Sam piłkarz przyznał jednak wówczas, że walka o utrzymanie w I lidze średnio spełnia jego piłkarskie ambicję i liczy on na korzystniejsze propozycje. Plizga zaczął przygotowania do rundy wiosennej z Górnikiem, ale fakt, iż został w Polsce, zamiast lecieć z kolegami na obóz, jest jasnym sygnałem, że musi znaleźć sobie nowy klub.
Informacja ta nie oznacza oczywiście, że 29-latek będzie wobec tego skazany na grę w Łodzi. Piłkarz może otrzymać oferty z lepszych klubów, interesował się nim m.in. GKS Katowice, w którym pomocnik grywał w przeszłości. Jeśli oferta Sylwestra Cacka nie będzie naprawdę solidna, trudno myśleć o sprowadzeniu tego zawodnika. O ile nadal taka chęć w ogóle jest.
Ciekawostką jest fakt, że w identycznej sytuacji, jak Dawid Plizga, jest także inny piłkarz KSG – Przemysław Oziębała. Gracz, który w Widzewie spędził 4,5 roku, niczym szczególnym się nie wyróżniając, byłby dziś prawdziwym liderem ekipy Wojciecha Stawowego.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki