Stamirowski o meczu z Wisłą: „Sprawa awansu rozstrzygnęła się poza boiskiem”

5 marca 2024, 16:45 | Autor:

Wyeliminowanie drużyny Widzewa z Pucharu Polski na podstawie rażącego błędu arbitra szeroko komentował już prezes Michał Rydz, a teraz głos w sprawie kontrowersyjnego meczu z Wisłą Kraków zabrał większościowy udziałowiec klubu. Tomasz Stamirowski udzielił wywiadu oficjalnej witrynie, w którym szczegółowo argumentował swój punkt widzenia na spotkanie z ubiegłej środy. Poniżej fragmenty.

O bezspornym błędzie sędziego Kosa

„W piłce nożnej obowiązują dwie istotne zasady. Pierwsza – wygrywa ten, kto strzeli na koniec więcej goli, a Widzew po upływie doliczonego czasu gry prowadził jeden do zera. Druga – gole powinny padać zgodnie z przepisami gry, a wyrównująca bramka dla Wisły taka nie była – tu nie ma nikogo obiektywnie oceniającego sytuację, kto twierdziłby inaczej. Gdyby sędzia podjął zgodną z regulaminem decyzję, to Widzew byłby w kolejnej rundzie, a więc sprawa awansu rozstrzygnęła się poza boiskiem. Nie domagamy się korekty wyniku – chcemy, aby było to rozstrzygnięte na boisku – i to jest moim zdaniem podejście zgodne z duchem sportu”.

O braku obaw o paraliż rozgrywek poprzez powtórzenie meczu

„Jeśli zawęzimy kryteria do okoliczności dyskutowanego meczu, to perspektywa będzie inna. Tu mówimy o przypadku, w którym błąd w ocenie kolegium sędziów jest bezdyskusyjny, a dodatkowo przesądza w sposób definitywny nie tylko o wyniku meczu, ale o innych ważnych konsekwencjach, takich jak bezpośredni awans lub spadek, gra w barażach czy w pucharach. Trzecim kryterium jest sytuacja, kiedy bezpośrednio po decyzji kończy się regulaminowy czas gry i nie ma żadnych dywagacji, że mogło się coś jeszcze boiskowo zadziać. Nie jest to zbyt liczny zbiór, a ja kibicując Widzewowi od ponad 40 lat nie pamiętam takiego meczu, który spełniłby wszystkie trzy warunki. W mojej opinii w przypadku zajścia precedensu nie groziłby nam paraliż rozgrywek”.

O słowach prezesa Wisły

„Komentarz prezesa Wisły o braku poważnego traktowania protestu czy podejmowanie dyskusji na wątki poboczne, kto miał więcej okazji czy mocniej faulował, to rozmywanie głównego zagadnienia, jakim było wypaczenie wyniku. Na chwilę obecną to Wisła jest beneficjentem podjętych przez sędziego decyzji, a nie poszkodowanym”.

O przekazie do kibiców Wisły

„Gratuluję sympatykom obu drużyn stworzenia wspanialej atmosfery podczas spotkania. To zostaje w pamięci. Miałem okazję pierwszy raz być na stadionie przy Reymonta i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na meczu ekstraklasowym. Nie oczekuję przesadnej empatii i popierania decyzji o powtórce. Wiem, że dla kibica słuszna decyzja to taka, która jest korzystna dla jego klubu, ale chciałbym, aby nasze argumenty były zrozumiałe dla wszystkich stron. Co gdyby coś podobnego, jak Widzew, spotkało Wisłę w barażach?

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AntyWichIRydz
4 miesięcy temu

Sprawa awansu zakończyła się na boisku, na boisku sędzia użył gwizdka, na boisku toczyła się gra, gra jaką każdy widział, kto się interesuje Widzewem.

Panie Stamirowski, ten mecz już jest przeszłością, a pan niech pomyśli o przyszłości klubu, wzmocni Widzew, podziękuje za współpracę Wichniarkowi i Kasprzakowi.

kuzy
4 miesięcy temu

Niestety mecz z legiom to ostatni prestiżowy mecz w obecnym sezonie. I niestety po tym meczu emocje z racji grania już o nic siądą a co za tym idzie i frekwencja na stadionie będzie mizerna. W globalnym zarysie to okradzenie Widzewa z awansu do półfinału pp bedzie mialo kolosalną wagę na przyszłość.

Darek
4 miesięcy temu

Obawiam się, że PZPN nic nie zrobi w tej sprawie i podtrzyma wynik meczu. Może po tym meczu zmienia się jakieś przepisy i wtedy dojdzie do powtórzenia meczu. Zastanawiam się czy nie warto ubiegać się o jakieś odszkodowanie od PZPN za poniesione koszty dojazdu, hotelu, wszelkich opłat i za poniesione straty finansowe związane z brakiem awansu. No bo sędzia jest chyba traktowany jako pracownik PZPN albo wynajęty na umowę dla PZPN przez niego klub poniósł duże straty finansowe. Nie wiem jak to działa w prawie. Ale jak pracownik firmy coś odwali to albo on albo firma ponoszą konsekwencje różnego rodzaju.

Marco
4 miesięcy temu

Dokładnie, jakiś chory układ chyba tylko o charakterze przestępczym. Nikt z normalnych nie śpiewa Wisły, odciąć się od nich.

evil_din
4 miesięcy temu

Błędem było brak kamer za bramkami. Protokół VAR jasno mówi jeśli sędzia na podstawie zapisu video nie jest w sposób jednoznaczny zobaczyć przewinienia to trzeba utrzymać decyzję z boiska. Z kamery bocznej można zauważyć że Łaski był na spalonym, że pcha Żyrę ale nie pokazuje czy nie popchnięty Żyro mógłby wybić lecącą piłkę. (To by pokazała kamera zza bramki której nie było. Dobrze że jako klub złożyliśmy protest, bo może od teraz będzie więcej kamer i sędziowie w 100% będą pewni decyzji mając do dyspozycji więcej ujęć. Szkoda że padło na nas ale już trzeba o tym zapomnieć i skupić… Czytaj więcej »

Marcel
Odpowiedź do  evil_din
4 miesięcy temu
Tylko Widzew RTS
4 miesięcy temu

Ten bezsensowny sztuczny twór nazwany „przyjaźnią” będzie trwał tak długo jak bandyci obu herbów będą mieli z tego zyski i ani dnia krócej/ dłużej.
Trzymam kciuki za zakończenie tej współpracy biznesowej między tymi grupami i żeby bandyci z Widzewa zaczęli swoje interesy prowadzić samodzielnie żeby nie tworzyć takich żałosnych udawanych przyjaźni rzutowanych na całe stadiony normalnych kibiców którzy w dupie mają inne kluby.

krylo1910
4 miesięcy temu

No no w końcu się odezwał nasz Zbawiciel…
Powiem tak wydymano nas bez mydla nie pierwszy i nie ostatni raz…
Dlatego trzeba mieć mocny zespół by niwelować ryzyko podobnych sytuacji w przyszłości.
Panie Tomaszu jeśli zależy Panu na sukcesie Widzewa to powinien Pan otoczyć się ludźmi którzy pociągną ten wózek zmontują ekipę która taką Wisłe pyknie z 3 do zera i nie będzie oglądała się na pajaca z gwizdkiem…
Była niesamowita szansa na fajny sukces pierwszy od reaktywacji ale daliśmy ciała a sędzia to wykorzystał i tyle…

ElGrecco
4 miesięcy temu

To komentarz prezesa klubu Wisła Kraków? Czy gościa spod budki z piwem?
Dramat, jeśli tacy ludzie zajmują taką pozycję w klubie…
Wstyd.

Anonim
4 miesięcy temu

Napisałeś prawdę, ale niestety niedługo to ocenzurują

kibic
4 miesięcy temu

Nie oszukujmy sie bo gdyby to było w drugą stronę, tak sam nikt z kibiców i środowiska Widzewa by nie uznawał żadnej powtórki ,tylko wynik z boiska .

RTS
4 miesięcy temu

Przeczytałem. Ten gościu naprawdę jest tępy. W swoim śmiesznym wywodzie zapomina, że w piłce liczą się gole. Gole prawidłowo zdobyte. A takich Wisła zdobyła w meczu 0. Zapomniało mu się także napisać że Rondiciowi nie uznano 2 trafień. Ale co tam, przecież raz to był niewielki SPALONY, a za drugim razem tylko nadepnięcie na linię 16 metrów. I Widzew zgadza się z tymi anulowanymi golami. Tak samo powinno być z bramką Rodado. Dziękuję.

ElGrecco
4 miesięcy temu

Naprawdę nie wierzyłem, że działa tu cenzura…
Dlaczego nie opublikowaliście mojej wiadomości?
Nie obraziłem prezesa Wisły?
O co chodzi?

ElGrecco
Odpowiedź do  ElGrecco
4 miesięcy temu

Napisałem, że taki komentarz nie przystoi prezesowi Wisły.
Bardziej brzmi on, tak jakby wygłosił go ktoś spod budki z piwem…
Wstyd…

yuko
4 miesięcy temu
Sarenka
4 miesięcy temu

To teraz Pan Właściciel widzi co to znaczy robić sobie żarty z poważnych rzeczy. Ile to już razy słyszeliśmy, że w okienkach będą czynione wzmocnienia, a te wzmocnienia lądują na ławach albo na zwolnieniach lekarskich. Przez to Widzew robi z siebie pośmiewisko na boisku, zamiast lać takie Wisły i inne Śląski, bo oni naprawdę nie grają niczego wielkiego. Gdyby nie robienie sobie z kibiców Widzewa jaj, to ta Wisła byłaby na kolanach i Śląsk też. Nie jesteśmy dziadami ligowymi, tylko klubem z potencjałem finansowym i kibicowskim. Domagamy się poważnego podejścia do tematu wzmocnień drużyny, a nie opowiadania bajek co pół… Czytaj więcej »

Last edited 4 miesięcy temu by Sarenka
Obiektywny
4 miesięcy temu

Kto pamięta mecz Ruchu z Arką,kiedy Siemaszko strzelił ręką i Ruch spadł z eklapy,nikt tego meczu nie powtarzał

Realista_dbwa
4 miesięcy temu

Okradziono na z marzeń o gry o finał PP,to jest jawne skurwysyństwo,bez meczu wynik powinien być przywrócony na 0:1,ewentualnie w ostateczności mecz powtórzony ale już na naszym stadionie w ♥ Łodzi .

kibic
Odpowiedź do  Realista_dbwa
4 miesięcy temu

Do finału to jeszcze trzeba półfinał wygrać

Realista_dbwa
Odpowiedź do  kibic
4 miesięcy temu

Naucz się czytać ze zrozumieniem, a później się produkuj.

Antonio
4 miesięcy temu

Tak, poza boiskiem, bo poza boiskiem wykonuje się transfery, a tych jakościowych nie było.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x