Stefaniak wrócił do gry po kontuzji

24 lutego 2020, 12:58 | Autor:

Kolejne sparingowe mecze mają za sobą wypożyczeni z Widzewa piłkarze. W miniony weekend na boisku pojawili się wszyscy z tego grona, bo po kilkutygodniowej pauzie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Marcel Stefaniak.

Lewy obrońca wyszedł w pierwszym składzie Bałtyku Gdynia w starciu z Concordią Elbląg. Jego zespół wygrał 2:0, a Stefaniak spędził na boisku 81 minut, notując asystę przy drugim golu. Za tydzień drużyna z północy Polski zmierzy się jeszcze towarzysko z Pogonią Lębork, za dwa zacznie zaś zmagania o utrzymanie w III lidze.

Ostatnie zimowe sparingi rozegrali za to Michael Ameyaw i Przemysław Banaszak. Obaj znaleźli się w wyjściowych jedenastkach swoich zespołów i zeszli z murawy w trakcie drugiej połowy. Bytovia Bytów tego pierwszego pokonała Bałtyk Koszalin 2:0, a Górnik Łęczna drugiego uległ GKS Tychy 0:2.

180 minut w barwach Unii Janikowo zaliczył w ostatnich dniach Mikołaj Gibas. Jego drużyna jednak dwukrotnie przegrała – z Zawiszą Bydgoszcz 1:2 i z Olimpią Grudziądz 3:4. Z ławki rezerwowych w meczu Jutrzenki Warta z Włókniarzem Zelów wszedł z kolei Kacper Pipczyński.