Stolar: „Zgody z Ruchem nie zamieniłbym na żadną inną”

1 grudnia 2013, 12:14 | Autor:

Stolar

Młynowy Widzewa, znany większości kibiców, jako po prostu „Stolar”, udzielił obszernego wywiadu portalowi Ekstraklasa.net. Prowadzący doping opowiadał m.in. o pirotechnice, Zegarze, zgodzie z Ruchem, czy obecnej drużynie Widzewa.

Gniazdowy tłumaczy też skąd biorą się obecne problemy sportowe drużyny: „Dzisiaj, żeby wydobyć z ludzi radość taką jak kiedyś trzeba się najpierw przedrzeć przez pokłady jakiegoś defetyzmu, zmęczenia i zrezygnowania. Bierze się to głównie z tego co dotyka Widzew w ostatnich latach. Najpierw dał o sobie znać PZPN, który robił co mógł, by RTS przestał istnieć – dwukrotny z rzędu awans do ekstraklasy. Później nasz dobrodziej Sylwester Cacek oddał klub synowi, a ten wpędził nas w parę lat w takie długi, że dzisiaj oficjalna pensja zawodnika Widzewa to 5 tys. złotych.” – opowiada „Stolar”.

To właśnie on zaczyna doping dla łódzkich piłkarzy od słów „Jesteśmy z Wami” i nie bierze się to z przypadku. To ustalona jeszcze latem „linia polityczna” młyna, która rozumie w jakiej sytuacji znaleźli się piłkarze, jakie prezentować mogą umiejętności i ile potrafią. Obwinianie ich o agonię sportową klubu, to błąd. Dlatego też, piłkarze mają zapewnione wsparcie na każdym meczu.

We wspomnianym wywiadzie „Stolar” mówi także o kulisach powstawania zgody z „Niebieskimi”. „O zgodzie z Ruchem może nie zadecydowały, ale mocno przyśpieszyły jej zawiązanie tłumy wyjazdowiczów na meczu w Chorzowie, którzy wskazali decyzyjnym osobom kierunek w jakim powinien iść ówczesny układ na linii Widzew – Ruch. Oczywiście nic by się nie odbyło bez odpowiedniego zarządzenia najważniejszych osób w kibicowskim środowisku obu grup, jednak szeregowi fani obu klubów podjęcie tej decyzji mocno ułatwili. Obecnie jest właściwie tak, że gdy myślisz Widzew – mówisz Ruch, a gdy myślisz Ruch, mówisz – Widzew”.(…) Cieszę się, że mamy tę zgodę z Ruchem i nie zamieniłbym jej na żadną inną.” – tłumaczy gniazdowy z Zegara.

Cała, dwuczęściowa, rozmowa z prowadzącym widzewski doping „Stolarem” w serwisie Ekstraklasa.net.