Szef widzewskiego skautingu może trafić do Korony

11 czerwca 2024, 12:59 | Autor:

Od września 2022 roku Wojciech Śmiech pełni w Widzewie rolę koordynatora skautingu pierwszego zespołu łodzian. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ zgodnie z medialnymi informacjami, jest on kandydatem do objęcia intratnej posady w Koronie Kielce.

Czternasta drużyna Ekstraklasy w poprzednim sezonie usilnie poszukuje nowego dyrektora sportowego. Umowa poprzedniego, Pawła Golańskiego, nie będzie przedłużona, więc w Koronie rozglądają się za następcą. Według Radia eM, dwójka najpoważniejszych kandydatów to Paweł Tomczyk oraz właśnie Śmiech. Odpowiadający za kierowanie grupą ludzi wyszukujących piłkarzy mogących wzmocnić zespół Śmiech pochodzi właśnie z Kielc, więc byłby to dla niego tylko awans zawodowy, ale też powrót do rodzimego miasta. W przeszłości pełnił już rolę dyrektora sportowego w ŁKS Łagów, a więc klubie znajdującym się niedaleko stolicy województwa świętokrzyskiego.

Śmiech przejął przy Piłsudskiego schedę po Tomaszu Wichniarku, który najpierw zarządzał skautingiem łodzian, by później samemu zastąpić Łukasza Stupkę. Niebawem Wichniarek rozpocznie trzeci rok pracy jako pełnoprawny dyrektor sportowy. Czy podobną drogę, tyle że w obrębie dwóch różnych ekip, zaliczy Wojciech Śmiech? Zdaniem Radia eM, faworytem do pojawienia się w kieleckim klubie miałby być jednak Tomczyk.

Były dyrektor sportowy czołowych klubów przeniesie się do Łodzi?

Co ciekawe, sam Paweł Tomczyk także był niedawno łączony z Widzewem. Portal Meczyki sugerował, że czerwono-biało-czerwoni chcą wzmocnić pion administracyjny i mieli namawiać na przyjście właśnie byłego prezesa Motoru Lublin.

Foto: widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nadszyszkownik
12 dni temu

Szkoda. Pion skautingu to nasz najmocniejszy oręż w rozwoju sportowym klubu. Całe szczęście, że chociaż Wichniar został.
Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam dyrektor sportowy klubu, niech żyje nam…

Marko
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
12 dni temu

Nie wszyscy zrozumieją o co ci chodzi

Fan Henia
Odpowiedź do  Marko
12 dni temu

Na szczęście nie wszyscy są inni intelektualnie, jak ty

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Marko
12 dni temu

Wiem, ale to nie mój problem, że nie rozumiejąc oblewają test na inteligencję…

Oksymoron
12 dni temu

W pakiecie z Wichniarkiem?

kibic
Odpowiedź do  Oksymoron
12 dni temu

Z toba

Zibi? Top
12 dni temu

My tu w kilka lat mamy według prezesa szanownego pana Rydza być stabilnym klubem top5 a takie gówniane kluby jak Korona nam topowe kadry ważnych sektorów miałyby podbierać po drodze?
Teraz pytanie czy ten Śmiech jest taki słaby żeby Korona wyciągała po niego łapska, tylko co wtedy robi w ogóle w naszym klubie z misja top5 w kilka lat?
Czy może ten cały plan to budowanie zamków na piasku i Śmiech jest słaby bo wszyscy tu są słabi i wszystkiemu jest daleko do top5 które pozostanie tylko w marzeniach prezesa?

kibic
12 dni temu

Trzeba jak najszybciej rozwiązać kontrakt z Pawłowskim bo po takiej kontuzji to już nie dojdzie do siebie ,jeżeli inni zawodnicy których chce sprowadzać klub po kontuzji według tutejszych placzków sie nie nadają to i on też

Dee
12 dni temu

Pożegnać bez żalu.
Kiedy transfery przychodzące? Okres przygotowawczy tuż, tuż.

kibic
Odpowiedź do  Dee
12 dni temu

Dowiesz sie jak dzialacze klubu o tym zadecyduja

Piotr
12 dni temu

Więc rozwiązała się tajemnica słabych transferów w Widzewie. Tak długo nie będzie konkretnych wzmocnień, jak długo w naszym klubie będą pracowali najemnicy, którym bliżej jest do ich rodzinnych stron, klubów oto, niż do naszego klubu. A co tam słychać w temacie wzmocnień, oczywiście piłkarzami bez kontuzji

Gutek73
12 dni temu

Hahahh.

The Great Cornholio
12 dni temu

Czy wspomniany w artykule Paweł Tomczyk, to ten sam co był u nas piłkarzem?

Aey
Odpowiedź do  The Great Cornholio
11 dni temu

Nie, ten jest 17 lat starszy i 3x grubszy.

The Great Cornholio
Odpowiedź do  Aey
11 dni temu

Dzięki za info

Antonio
12 dni temu

Szef czego? A ten dział skautingu to istnieje?

Widzew-Rapid, byłem tam....
12 dni temu

Czy na pożegnanie można prosić o jakieś krótkie podsumowanie Jego pracy, jakieś sukcesy, spektakularne odkrycia…. ?

17
0
Would love your thoughts, please comment.x