Temat Pululu wciąż żywy. Rośnie zainteresowanie napastnikiem
12 maja 2026, 10:24 | Autor: Oskar
Od początku roku spekulowowano, że jednym z celów transferowych Widzewa Łódź miał być Afimico Pululu. Po czasie sam piłkarz potwierdził, że temat był, ale nie doszło do żadnych konkretów. Wszystko może się zmienić w najbliższych tygodniach.
Napastnik Jagiellonii w wywiadzie z Piotrem Koźmińskim z początku marca mówił, że nie zamyka drzwi przed żadnym polskim klubem poza Legią. Potwierdził zainteresowanie Widzewa jego osobą i przyznał, że do ruchu nie doszło, bo nie chciał dokonywać zmiany w trakcie sezonu. Z kolejnymi tygodniami wychodziły jednak nowe informacje.
Dwa tygodnie temu Tomasz Włodarczyk z Meczyków informował, że RTS miał opcję wyciągnięcia Angolczyka z „Dumy Podlasia” z umową obowiązującą od początku nowego sezonu. Sam zainteresowany miał już nawet zaakceptować kontrakt, który zaproponowali mu łódzcy włodarze. Dziennikarz stwierdził, że w Łodzi chcą jeszcze dać szansę Zeqiriemu. Sytuacja jak się okazuje, jest bardzo dynamiczna.
Wczoraj Piotr Koźmiński przekazał, że temat nie jest zamknięty. Warunek jest jeden: utrzymanie się w Ekstraklasie. Co ciekawe stawia go sam klub. Łodzianie są w stu procentach skoncentrowani na walce o utrzymanie i nie prowadzą żadnych rozmów kontraktowych, dopóki nie będą pewni swojej przyszłości. To by się zgadzało, gdyż w ostatnim czasie dosyć regularnie plotki medialne dementuje rzecznik prasowy czerwono-biało-czerwonych Jakub Dyktyński za pośrednictwem swojego konta na X’ie. 27-latek miał otrzymać sygnał, że w Łodzi dalej są chętni na ten transfer i wrócą do tematu po zapewnieniu sobie utrzymania. Koźmiński poniekąd potwierdził informacje podawane wcześniej przez Włodarczyka, gdyż dodał, że obie strony rozmawiały już o warunkach kontraktu wcześniej.
Dziennikarz goal.pl poinformował również, że do gry wszedł również klub z francuskiej ekstraklasy, choć nie wiadomo jeszcze konkretnie, o jaki klub chodzi. Strzelba Jagiellonii dotychczas odrzucała egzotyczne kierunki, ponieważ celem było pozostanie w Europie. Transfer do ligi TOP5 może być kuszący, choć Koźmiński zaznacza, że nie zdziwiłoby go, gdyby oferta Widzewa była lepsza finansowo od tej z Francji.
Wszystko składa się w jedną całość. Niedawno wypłynęła również wieść o zainteresowaniu Servette FC Andim Zeqirim. Transfer wychodzący Szwajcara otworzyłby drogę do ściągnięcia nowego napastnika. Afimico Pululu w obecnym sezonie strzelił trzynaście goli i zanotował pięć asyst w lidze. Do tego jest wśród pięciu nominowanych do tytułu napastnika sezonu. Na koncie ma również pięć bramek i dwie asysty w Lidze Konferencji, a jego dorobek zamyka jedno trafienie w rozgrywkach Pucharu Polski.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
dziadka bedzeimy kupowac :))))
Jak kupować? Tylko pensję dobra dać i jest nasz….
Duet Tapsoba – Pululu – no chyba że naprawdę dobry zawodnik z ligi zagranicznej który miał dobry sezon a nie taki którego trzeba odbudowywać i mamy finał jaki mamy – czyli Zeqiri bez formy i bardziej zainteresowany co miesięcznym wpływem niż graniem
czyli w dzisiejszym świecie 27-latek to już dziadek… ale się porobiło. To ja mając równe trzy dychy na karku muszę się już chyba powoli do trumny kłaść w takim razie :))))
On ma 27 lat ? Gra w tym sezonie jakby miał 34.
W sumie każdy urodzony w Afryce to może być znak zapytania , jeżeli chodzi o wiek.
Chciałbyś być choć w połowie takim dziadkiem :)
nie Klukowski wróci z ławki z Polonii i będzie strzelał
Nieczęsto piszę na tym forum bo poziom żenady wielu autorów wpisów (w tym udzielających się tutaj złośliwie kibiców z kaliskiego) jest porażający. Jednak czasami trzeba zabrać głos – a już szczególnie po przeczytaniu takiego idiotyzmu ,,mistrza intelektu” jak ycx. Jeśli nie jest to zgorzkniały osobnik z zachodniej części miasta ( wtedy ta żółć zawiści jest po części zrozumiała bo finansowo w porównaniu z Widzewem ten klub się nie liczy) to co trzeba mieć w głowie, żeby w ten sposób nazywać 27 letniego piłkarza w obecnych czasach ? Tego piłkarza chętnie widziałyby u siebie chyba wszystkie polskie zespoły – tylko prawie… Czytaj więcej »
Berger pewnie jest teraz super zmobilizowany gratuluje
Sugerujesz, że Sebastian nie potrzebuje mocnego rywala do miejsca w składzie? Przecież dzięki rywalizacji robi się największe postępy.
Choć ma z deczko spory przebieg… i to na polskich boiskach, to i tak mam nadzieję zobaczyć go całego na czerwono (z elementami złota i bieli)
Napastnik, dwóch bocznych obrońców, defensywny pomocnik i skrzydłowy. To moim zdaniem powinny być nssze priorytety. Rozstajemy się z Zeqirim, jednym stoperem, Bukarim i jednym z bocznych obrońców, moim zdaniem z Kozlowskim. Oczywiście żegnamy też trzeciego bramkarza, trudno wskazać kto nim właścieie jest. Ale najpierw zwycięstwo w Kielcach. Przy dobrym układzie innych meczów może nam ono dać utrzymanie. Cielawe kto posędziuje? Oby tylko ktoś normalny. Trzeba uważać na faule, bo ten necz będzie na pewno ostry. Nie możemy złapać czerwieni, bo nie wygramy. Mamy sporo zagrożeń pauzą w ostatnim meczu i trzeba uważać. Z Lechią zauważyłem, że Fran odpuszczał niektóre sytuacje,… Czytaj więcej »
A gdzie rozgrywający, środkowy pomocnik?
#KownackiMusisz. Żaden kolejny murzyn, któremu będzie się urywał film na Piotrkowskiej.
jak się utrzymamy, to nie ma się co nawet zastanawiać o ile sam Pululu chce
Same plotki, żadne sprawdzone wiadomości….. Przedruki coś na zasadzie kopiuj wklej…wstyd
Może niepopularnie, ale ja bym chciał Stępińskiego, tym bardziej jeśli Kielce spadną.
Pawłowski zdaje się niestety nie mieć tu już przyszłości jako piłkarz, bardzo przydałby się WIDZEWIAK w kadrze.
jak widać, po dobrym początku, Korony nie zbawił. Rozumiem, chłopak stąd itd., ale szukamy lepszej jakości
Jest stąd i pokazał, że potrafi grać w tej lidze. To dużo więcej niż połowa naszego składu. :-)
Szczerze wolałbym Czubaka bo kto wie czy Pululu odpali u nas. Już w Jadze grał dobry napastnik z Hiszpani a potem w Legii różnie bywało z jego grą.
Czubak to zbyt podobny profil do Bergiera wg mnie. Przydałby się inny jako plan B lub do możliwości gry dwójką. Dla mnie to Stępiński (o czym piszę wyżej), ale Pululu też ma sens pod tym względem.
Potrzebujemy trzech napastników a Stępiński nadawałby się do wchodzenia na końcówki. To wychowanek Widzewa i fajnie gdyby wreszcie wrócił na koniec kariery, a później został w klubie w innej roli. Ale jeśli Korona się utrzyma, to przedłużą mu automatycznie kontrakt.
dajmy sobie spokój, za chwile znów będzie strzelał fochy , jak w Białymstoku, bo menago zakręci w czarnym łbie i będzie chciał odejść…
Powiem trochę przewrotnie, jeśli faktycznie jest zainteresowany, to znaczy, że nie ma zbytnio ambicji, liczy się tylko hajs. Inaczej nie przenosiłby się z drużyny grającej w pucharach do drużyny walczącej o utrzymanie.
A po co komu w klubie zawodnik bez ambicji?
Serio ? Pululu ? Kilka lat temu to i owszem. Nie róbmy tutaj klubu emeryta. Trochę za późno się nim zainteresowaliśmy. Trzeba trochę szerzej popatrzeć za kimś kto nie ma najlepszych lat za sobą.
Dawać go do nas ,szybko go zmarnujmy.U nas 90% piłkarzy którzy przychodzą nagle zapominają jak gra się w piłkę.Kest szansa ,że i tym razem tak się stanie.
Pamiętajmy, że Pululu był w Jadze odsuwany od gry z powodu braku zaangażowania. Po co nam kolejny taki…