Temat Pululu wciąż żywy. Rośnie zainteresowanie napastnikiem

12 maja 2026, 10:24 | Autor:

Od początku roku spekulowowano, że jednym z celów transferowych Widzewa Łódź miał być Afimico Pululu. Po czasie sam piłkarz potwierdził, że temat był, ale nie doszło do żadnych konkretów. Wszystko może się zmienić w najbliższych tygodniach.

Napastnik Jagiellonii w wywiadzie z Piotrem Koźmińskim z początku marca mówił, że nie zamyka drzwi przed żadnym polskim klubem poza Legią. Potwierdził zainteresowanie Widzewa jego osobą i przyznał, że do ruchu nie doszło, bo nie chciał dokonywać zmiany w trakcie sezonu. Z kolejnymi tygodniami wychodziły jednak nowe informacje. 

Dwa tygodnie temu Tomasz Włodarczyk z Meczyków informował, że RTS miał opcję wyciągnięcia Angolczyka z „Dumy Podlasia” z umową obowiązującą od początku nowego sezonu. Sam zainteresowany miał już nawet zaakceptować kontrakt, który zaproponowali mu łódzcy włodarze. Dziennikarz stwierdził, że w Łodzi chcą jeszcze dać szansę Zeqiriemu. Sytuacja jak się okazuje, jest bardzo dynamiczna. 

Wczoraj Piotr Koźmiński przekazał, że temat nie jest zamknięty. Warunek jest jeden: utrzymanie się w Ekstraklasie. Co ciekawe stawia go sam klub. Łodzianie są w stu procentach skoncentrowani na walce o utrzymanie i nie prowadzą żadnych rozmów kontraktowych, dopóki nie będą pewni swojej przyszłości. To by się zgadzało, gdyż w ostatnim czasie dosyć regularnie plotki medialne dementuje rzecznik prasowy czerwono-biało-czerwonych Jakub Dyktyński za pośrednictwem swojego konta na X’ie. 27-latek miał otrzymać sygnał, że w Łodzi dalej są chętni na ten transfer i wrócą do tematu po zapewnieniu sobie utrzymania. Koźmiński poniekąd potwierdził informacje podawane wcześniej przez Włodarczyka, gdyż dodał, że obie strony rozmawiały już o warunkach kontraktu wcześniej. 

Dziennikarz goal.pl poinformował również, że do gry wszedł również klub z francuskiej ekstraklasy, choć nie wiadomo jeszcze konkretnie, o jaki klub chodzi. Strzelba Jagiellonii dotychczas odrzucała egzotyczne kierunki, ponieważ celem było pozostanie w Europie. Transfer do ligi TOP5 może być kuszący, choć Koźmiński zaznacza, że nie zdziwiłoby go, gdyby oferta Widzewa była lepsza finansowo od tej z Francji

Wszystko składa się w jedną całość. Niedawno wypłynęła również wieść o zainteresowaniu Servette FC Andim Zeqirim. Transfer wychodzący Szwajcara otworzyłby drogę do ściągnięcia nowego napastnika. Afimico Pululu w obecnym sezonie strzelił trzynaście goli i zanotował pięć asyst w lidze. Do tego jest wśród pięciu nominowanych do tytułu napastnika sezonu. Na koncie ma również pięć bramek i dwie asysty w Lidze Konferencji, a jego dorobek zamyka jedno trafienie w rozgrywkach Pucharu Polski.

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
yxc
1 miesiąc temu

dziadka bedzeimy kupowac :))))

Bolek
Odpowiedź do  yxc
1 miesiąc temu

Jak kupować? Tylko pensję dobra dać i jest nasz….

Nemo
Odpowiedź do  Bolek
1 miesiąc temu

Duet Tapsoba – Pululu – no chyba że naprawdę dobry zawodnik z ligi zagranicznej który miał dobry sezon a nie taki którego trzeba odbudowywać i mamy finał jaki mamy – czyli Zeqiri bez formy i bardziej zainteresowany co miesięcznym wpływem niż graniem

kibic z D1
Odpowiedź do  yxc
1 miesiąc temu

czyli w dzisiejszym świecie 27-latek to już dziadek… ale się porobiło. To ja mając równe trzy dychy na karku muszę się już chyba powoli do trumny kłaść w takim razie :))))

Markoni
Odpowiedź do  kibic z D1
1 miesiąc temu

On ma 27 lat ? Gra w tym sezonie jakby miał 34.

Antonio
Odpowiedź do  yxc
1 miesiąc temu

W sumie każdy urodzony w Afryce to może być znak zapytania , jeżeli chodzi o wiek.

RobsoN
Odpowiedź do  yxc
1 miesiąc temu

Chciałbyś być choć w połowie takim dziadkiem :)

adam63
Odpowiedź do  yxc
1 miesiąc temu

nie Klukowski wróci z ławki z Polonii i będzie strzelał

Yogi
Odpowiedź do  yxc
1 miesiąc temu

Nieczęsto piszę na tym forum bo poziom żenady wielu autorów wpisów (w tym udzielających się tutaj złośliwie kibiców z kaliskiego) jest porażający. Jednak czasami trzeba zabrać głos – a już szczególnie po przeczytaniu takiego idiotyzmu ,,mistrza intelektu” jak ycx. Jeśli nie jest to zgorzkniały osobnik z zachodniej części miasta ( wtedy ta żółć zawiści jest po części zrozumiała bo finansowo w porównaniu z Widzewem ten klub się nie liczy) to co trzeba mieć w głowie, żeby w ten sposób nazywać 27 letniego piłkarza w obecnych czasach ? Tego piłkarza chętnie widziałyby u siebie chyba wszystkie polskie zespoły – tylko prawie… Czytaj więcej »

Robo 12
1 miesiąc temu

Berger pewnie jest teraz super zmobilizowany gratuluje

pars
Odpowiedź do  Robo 12
1 miesiąc temu

Sugerujesz, że Sebastian nie potrzebuje mocnego rywala do miejsca w składzie? Przecież dzięki rywalizacji robi się największe postępy.

Zygfryd
1 miesiąc temu

Choć ma z deczko spory przebieg… i to na polskich boiskach, to i tak mam nadzieję zobaczyć go całego na czerwono (z elementami złota i bieli)

Krzysztof
1 miesiąc temu

Napastnik, dwóch bocznych obrońców, defensywny pomocnik i skrzydłowy. To moim zdaniem powinny być nssze priorytety. Rozstajemy się z Zeqirim, jednym stoperem, Bukarim i jednym z bocznych obrońców, moim zdaniem z Kozlowskim. Oczywiście żegnamy też trzeciego bramkarza, trudno wskazać kto nim właścieie jest. Ale najpierw zwycięstwo w Kielcach. Przy dobrym układzie innych meczów może nam ono dać utrzymanie. Cielawe kto posędziuje? Oby tylko ktoś normalny. Trzeba uważać na faule, bo ten necz będzie na pewno ostry. Nie możemy złapać czerwieni, bo nie wygramy. Mamy sporo zagrożeń pauzą w ostatnim meczu i trzeba uważać. Z Lechią zauważyłem, że Fran odpuszczał niektóre sytuacje,… Czytaj więcej »

Polska
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

A gdzie rozgrywający, środkowy pomocnik?

Mr.Y
1 miesiąc temu

#KownackiMusisz. Żaden kolejny murzyn, któremu będzie się urywał film na Piotrkowskiej.

MslashM
1 miesiąc temu

jak się utrzymamy, to nie ma się co nawet zastanawiać o ile sam Pululu chce

mazxaz
1 miesiąc temu

Same plotki, żadne sprawdzone wiadomości….. Przedruki coś na zasadzie kopiuj wklej…wstyd

WidzewiaKRK
1 miesiąc temu

Może niepopularnie, ale ja bym chciał Stępińskiego, tym bardziej jeśli Kielce spadną.

Pawłowski zdaje się niestety nie mieć tu już przyszłości jako piłkarz, bardzo przydałby się WIDZEWIAK w kadrze.

nasztata
Odpowiedź do  WidzewiaKRK
1 miesiąc temu

jak widać, po dobrym początku, Korony nie zbawił. Rozumiem, chłopak stąd itd., ale szukamy lepszej jakości

WidzewiaKRK
Odpowiedź do  nasztata
1 miesiąc temu

Jest stąd i pokazał, że potrafi grać w tej lidze. To dużo więcej niż połowa naszego składu. :-)

Radzio
1 miesiąc temu

Szczerze wolałbym Czubaka bo kto wie czy Pululu odpali u nas. Już w Jadze grał dobry napastnik z Hiszpani a potem w Legii różnie bywało z jego grą.

WidzewiaKRK
Odpowiedź do  Radzio
1 miesiąc temu

Czubak to zbyt podobny profil do Bergiera wg mnie. Przydałby się inny jako plan B lub do możliwości gry dwójką. Dla mnie to Stępiński (o czym piszę wyżej), ale Pululu też ma sens pod tym względem.

Bench Warmer
Odpowiedź do  WidzewiaKRK
1 miesiąc temu

Potrzebujemy trzech napastników a Stępiński nadawałby się do wchodzenia na końcówki. To wychowanek Widzewa i fajnie gdyby wreszcie wrócił na koniec kariery, a później został w klubie w innej roli. Ale jeśli Korona się utrzyma, to przedłużą mu automatycznie kontrakt.

Widzew-Rapid byłem tam...
1 miesiąc temu

dajmy sobie spokój, za chwile znów będzie strzelał fochy , jak w Białymstoku, bo menago zakręci w czarnym łbie i będzie chciał odejść…

Domo
1 miesiąc temu

Powiem trochę przewrotnie, jeśli faktycznie jest zainteresowany, to znaczy, że nie ma zbytnio ambicji, liczy się tylko hajs. Inaczej nie przenosiłby się z drużyny grającej w pucharach do drużyny walczącej o utrzymanie.
A po co komu w klubie zawodnik bez ambicji?

Markoni
1 miesiąc temu

Serio ? Pululu ? Kilka lat temu to i owszem. Nie róbmy tutaj klubu emeryta. Trochę za późno się nim zainteresowaliśmy. Trzeba trochę szerzej popatrzeć za kimś kto nie ma najlepszych lat za sobą.

Sęk
1 miesiąc temu

Dawać go do nas ,szybko go zmarnujmy.U nas 90% piłkarzy którzy przychodzą nagle zapominają jak gra się w piłkę.Kest szansa ,że i tym razem tak się stanie.

StaryAleWalczak
1 miesiąc temu

Pamiętajmy, że Pululu był w Jadze odsuwany od gry z powodu braku zaangażowania. Po co nam kolejny taki…

28
0
Would love your thoughts, please comment.x