5 milionów euro za pomocnika? Klub zaprzecza
11 maja 2026, 18:29 | Autor: RyanPod koniec marca media obiegła wiadomość, że Widzew Łódź prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie pozyskania Arbera Hoxhy. Teraz plotki powróciły za sprawą publikacji w chorwackim portalu, ale klub błyskawicznie im zaprzeczył.
Hoxha jest obecnie związany z Dinamem Zagrzeb. Głośno zrobiło się o nim właśnie w marcu, gdy zdobył gola na Stadionie Narodowym w Warszawie dla reprezentacji Albanii. Zawodnik jest bowiem regularnie powoływany do narodowej kadry. Kilka dni po tamtym spotkaniu serwis Meczyki przekazał, że od pewnego czasu Widzewiacy pracują nad transferem 27-latka i już wtedy mieli być na finiszu całej operacji. Oczywistym warunkiem letniej transakcji miało być utrzymanie czerwono-biało-czerwonych w Ekstraklasie, co nadal nie jest pewne.
Spekulacje na temat przeprowadzki piłkarza na Piłsudskiego właśnie powróciły. Zdaniem portalu direktno.hr, temat wciąż jest jak najbardziej aktualny, a do tego przekazano, że RTS miałby wyłożyć za Albańczyka aż 5 milionów euro! To kwota nieznacznie mniejsza od rekordowej sumy, jaką zimą zapłacono za Osmana Bukariego. Gdyby informacje te się potwierdziły, byłby to drugi najwyższy transfer przychodzący w polskim futbolu.
Okazuje się jednak, że pogłoski te wcale nie muszą być prawdziwe. Zareagował bowiem na nie klub, który ustami rzecznika prasowego zdementował doniesienia o prowadzonych rozmowach z Hoxhą. „Pojawiła się kolejna plotka transferowa o bardzo podobnym wydźwięku co kilka wcześniejszych, dlatego informuję, że Widzew nie prowadzi rozmów w sprawie pozyskania Arbera Hoxhy” – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Jakub Dyktyński. Dodał on także, że obecnie wszyscy w Widzewie skupiają się wyłącznie na piątkowym spotkaniu z Koroną Kielce.
Pojawiła się kolejna plotka transferowa o bardzo podobnym wydźwięku co kilka wcześniejszych, dlatego informuję, że Widzew nie prowadzi rozmów w sprawie pozyskania Arbera Hoxhy.
Niezmiennie skupiamy się tylko na kolejnym meczu.
— Jakub Dyktyński (@j_dyktynski) May 11, 2026
Hoxha to wychowanek Prishtiny. Kosowską ligę opuścił po pięciu latach gry, przenosząc się latem 2021 roku do Chorwacji. Związał się z Lokomotivą Zagrzeb, a już pół roku później przeniósł się do Slavena Belupo. Tam występował przez dwa lata, stając się jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w tamtejszym futbolu. To zaowocowało transferem do Dinama, które za przeprowadzenie tej transakcji zapłaciło okrągły milion euro. Dziś Transfermarkt wycenia gracza mającego dwadzieścia trzy występy dla drużyny narodowej (2 gole) na 2,5 miliona euro.
Foto: Dinamo Zagrzeb








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Ciekawe kto dostanie z tego dużą prowizję.
A tak naprawdę potrzeba Widzewowi dobrego rozgrywającego za Alvareza,i dobrych zamienników za Fornala i Bauene.
Bez nich napastnicy bramek nie będą strzelać.
Gość pewnie by się odbił od naszej ligi jak zeqiri i bukari .Lepiej brać najlepszych z esa niż przepalać kasę.
Chcesz pozbyć się szrotu i zarobić 5 baniek to uderzasz do Widzewa
Nie dla kolejnego gracza ze słabej chorwackiej ligi. Selahi z mistrza kraju w którym gral regularnie nie wywalczył 1 składu.
Niech tych 3 partaczy nic więcej nie podpisuje. Wara od WIDZEWA i spłacać te zobowiązania które zaciągnęli w imieniu klubu i na koszt właściciela.
Ci „partacze” podpisali kontrakty Drągowskiego, Wiśniewskiego, Kapuadiego, Leragera, Kornviga. Twoim zdaniem nie powinni? Bukari na razie nie odpalił, ale taki Sow z Górnika teź odpalił dopiero po kilku miesiącach. Nie bądź taki sxybki w swoich ocenach, warto najpierw odczekać, później pomyśleć, a dopiero na końcu wyciągać wnioski.
To może niech pokaże że jest w nim potencjał? To nie tylko są mecze ale praca na treningach, ogólna postawa szatnia itd. A jak się deklaruje że w „Belgradzie jest mój dom….” to raczej chleba z tej mąki nie będzie….
Właściciel sam o to prosił. Trzeba nie mieć oczu żeby tego nie widzieć. Litwin kupował za tanio i już go nie ma
Żeby przyćmić ten niewypał z Bukarim trzeba wyłożyć większe pieniądze, nie koniecznie na tego Albańczyka . Ludzie będą mieli nowy temat, a sam były reprezentant Ghany będzie tylko jednym z wielu
mam nadzieje ze nie okażemy sie znowu frajerem duzo swietnbych walecznych chłopaków za darmo i polaków ale nie tylko .
Zamiast goscia za 5 baniek,lepiej wziąć Nowaka z Katowic,Sekulskuego z Płocka i Grzesika z Radomia.
Gości co robią robotę…
Emerytów???
poza tym Widzew to nie Płock Karowice czy podrzędnyRadom.
Taaa, wspaniałe propozycje.
Nigdy więcej przeciętniaków za miliony. Zeqiri i Bukari – wtopy się zdarzają, ale należy z nich wyciągać wnioski.
Ściągać sprawdzonych zawodników z naszej ex, najlepiej Polaków. Karol Czubak to powinien być priorytet dla nas.
Był u nas i spier… Jak już to Pululu, Bobcek. Teraz max 3-4 transfery defensywę mamy dobrą, pozycja bramkarza obsadzona. Tylko napad i pomocnik jakiś. Tylko RTS
Tylko nie Pululu. Chodzi o podejście do treningów.
Ludzie już spokój z wynalazkami z albanii etc
5mln za co?!!!
za 5mln to sa tysiące graczy w top 10 ligach!!!
Potrzeby transferowe mamy te same co przed sezonem. Boczni obrońcy, skrzydłowi, napastnik i jeden zdolny ofensywny do środka.
Ludzie w Widzewa powinni mieć zakaz gotówkowych transferów, bo z taką częstotliwością flopów transferowych Dobrzycki zawinie się szybciej niż przypuszcza.
Dużo rozsądniej jest ustawić sobie realny budżet transferowy i się jego trzymać podejmując przemyślane decyzje niż wrzucać wszystko do koszyka tylko dlatego, że się świeci.
Mam nadzieję że to tylko fake. Panie Robercie niech Pan nie do się kolejny raz wrócić . Ten grajek nie dogorywa całych meczy w Zagrzebiu i napewno nie jest wart baniek !!!
Jedyny słuszny kierunek transferowy w naszym wypadku to kupowanie najlepszych Polaków na jakich nas stać (w każdym wieku) plus najlepszych obcych sprawdzonych z naszej ligi na jakich nas stać. Ale to zbyt proste chyba rozwiązanie na finezyjne umysły właściciela, prezesa i osiemnastu dyrektorów.
Przede wszystkim Pan Dobrzycki moim oczywiście zdaniem zrobi roszady w strukturach zarządzania klubem. Dziesiątki milionów złotych wyrzuconych w błoto na pewno nie przejdą bez echa. W letnim okienku zdecydowanie prościej ściągnąć graczy. Wielu kończą się kontrakty. Nie sądzę żeby po bezsensownym wydaniu 5,5 mln euro został powtórzony schemat tym razem na starszego zawodnika. Trener też powinien mieć coś do powiedzenia. To on ma plan na zespół i wie kogo potrzebuje. Szybko odesłać Zequiriego. Dopakować mu Bukariego bo ten już myślami gdzie indziej. Zobaczymy kto jeszcze wróci z wypożyczenia a kogo wykupią i wtedy można myśleć o poważnych wzmocnieniach. Nie wiem… Czytaj więcej »
Pululu lepiej nie
z naszej ekstraklasy Bobcek, Pyłu. Do pozbycia się Zequiri, Bukari, Adamczuk, Rydz.
Teraz dopiero pismaki będą mieli żniwa, będą pisać cokolwiek każdą głupotę aby tylko klikać i czytać, zostały dwa mecze do końca i jeśli Widzew się utrzyma to zobaczycie co za głupoty będą wypisywane,Widzew to wielki i medialny klub więc każdy kretyn który sam siebie określa,,dziennikarzem” będzie wymyślał takie pierdoły,a tak swoją drogą czemu tylko 5 baniek? czemu nie 10 czy 20? Pamiętacie co powiedział Siara z ,,Kilera? cytuję – mają rozmach sk…..syny to do pismaków było.pozdrawiam każdego normalnego.