5 milionów euro za pomocnika? Klub zaprzecza

11 maja 2026, 18:29 | Autor:

Pod koniec marca media obiegła wiadomość, że Widzew Łódź prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie pozyskania Arbera Hoxhy. Teraz plotki powróciły za sprawą publikacji w chorwackim portalu, ale klub błyskawicznie im zaprzeczył.

Hoxha jest obecnie związany z Dinamem Zagrzeb. Głośno zrobiło się o nim właśnie w marcu, gdy zdobył gola na Stadionie Narodowym w Warszawie dla reprezentacji Albanii. Zawodnik jest bowiem regularnie powoływany do narodowej kadry. Kilka dni po tamtym spotkaniu serwis Meczyki przekazał, że od pewnego czasu Widzewiacy pracują nad transferem 27-latka i już wtedy mieli być na finiszu całej operacji. Oczywistym warunkiem letniej transakcji miało być utrzymanie czerwono-biało-czerwonych w Ekstraklasie, co nadal nie jest pewne.

W czwartek strzelał na Narodowym, latem trafi do Widzewa?

Spekulacje na temat przeprowadzki piłkarza na Piłsudskiego właśnie powróciły. Zdaniem portalu direktno.hr, temat wciąż jest jak najbardziej aktualny, a do tego przekazano, że RTS miałby wyłożyć za Albańczyka aż 5 milionów euro! To kwota nieznacznie mniejsza od rekordowej sumy, jaką zimą zapłacono za Osmana Bukariego. Gdyby informacje te się potwierdziły, byłby to drugi najwyższy transfer przychodzący w polskim futbolu.

Okazuje się jednak, że pogłoski te wcale nie muszą być prawdziwe. Zareagował bowiem na nie klub, który ustami rzecznika prasowego zdementował doniesienia o prowadzonych rozmowach z Hoxhą. „Pojawiła się kolejna plotka transferowa o bardzo podobnym wydźwięku co kilka wcześniejszych, dlatego informuję, że Widzew nie prowadzi rozmów w sprawie pozyskania Arbera Hoxhy” – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Jakub Dyktyński. Dodał on także, że obecnie wszyscy w Widzewie skupiają się wyłącznie na piątkowym spotkaniu z Koroną Kielce.

Hoxha to wychowanek Prishtiny. Kosowską ligę opuścił po pięciu latach gry, przenosząc się latem 2021 roku do Chorwacji. Związał się z Lokomotivą Zagrzeb, a już pół roku później przeniósł się do Slavena Belupo. Tam występował przez dwa lata, stając się jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w tamtejszym futbolu. To zaowocowało transferem do Dinama, które za przeprowadzenie tej transakcji zapłaciło okrągły milion euro. Dziś Transfermarkt wycenia gracza mającego dwadzieścia trzy występy dla drużyny narodowej (2 gole) na 2,5 miliona euro.

Foto: Dinamo Zagrzeb

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Juzek
1 miesiąc temu

Ciekawe kto dostanie z tego dużą prowizję.
A tak naprawdę potrzeba Widzewowi dobrego rozgrywającego za Alvareza,i dobrych zamienników za Fornala i Bauene.
Bez nich napastnicy bramek nie będą strzelać.

Kamil_RTS
Odpowiedź do  Juzek
1 miesiąc temu

Gość pewnie by się odbił od naszej ligi jak zeqiri i bukari .Lepiej brać najlepszych z esa niż przepalać kasę.

Halinka Kiepska
1 miesiąc temu

Chcesz pozbyć się szrotu i zarobić 5 baniek to uderzasz do Widzewa

Japa tam
1 miesiąc temu

Nie dla kolejnego gracza ze słabej chorwackiej ligi. Selahi z mistrza kraju w którym gral regularnie nie wywalczył 1 składu.

Mario
1 miesiąc temu

Niech tych 3 partaczy nic więcej nie podpisuje. Wara od WIDZEWA i spłacać te zobowiązania które zaciągnęli w imieniu klubu i na koszt właściciela.

Piotr_57
Odpowiedź do  Mario
1 miesiąc temu

Ci „partacze” podpisali kontrakty Drągowskiego, Wiśniewskiego, Kapuadiego, Leragera, Kornviga. Twoim zdaniem nie powinni? Bukari na razie nie odpalił, ale taki Sow z Górnika teź odpalił dopiero po kilku miesiącach. Nie bądź taki sxybki w swoich ocenach, warto najpierw odczekać, później pomyśleć, a dopiero na końcu wyciągać wnioski.

Tommi
Odpowiedź do  Piotr_57
1 miesiąc temu

To może niech pokaże że jest w nim potencjał? To nie tylko są mecze ale praca na treningach, ogólna postawa szatnia itd. A jak się deklaruje że w „Belgradzie jest mój dom….” to raczej chleba z tej mąki nie będzie….

Piotr
Odpowiedź do  Mario
1 miesiąc temu

Właściciel sam o to prosił. Trzeba nie mieć oczu żeby tego nie widzieć. Litwin kupował za tanio i już go nie ma

Legolas
1 miesiąc temu

Żeby przyćmić ten niewypał z Bukarim trzeba wyłożyć większe pieniądze, nie koniecznie na tego Albańczyka . Ludzie będą mieli nowy temat, a sam były reprezentant Ghany będzie tylko jednym z wielu

Last edited 1 miesiąc temu by Legolas
seba
1 miesiąc temu

mam nadzieje ze nie okażemy sie znowu frajerem duzo swietnbych walecznych chłopaków za darmo i polaków ale nie tylko .

Juzek
1 miesiąc temu

Zamiast goscia za 5 baniek,lepiej wziąć Nowaka z Katowic,Sekulskuego z Płocka i Grzesika z Radomia.
Gości co robią robotę…

Robert
Odpowiedź do  Juzek
1 miesiąc temu

Emerytów???
poza tym Widzew to nie Płock Karowice czy podrzędnyRadom.

Markoni
Odpowiedź do  Juzek
1 miesiąc temu

Taaa, wspaniałe propozycje.

Bench Warmer
1 miesiąc temu

Nigdy więcej przeciętniaków za miliony. Zeqiri i Bukari – wtopy się zdarzają, ale należy z nich wyciągać wnioski.

Polska
1 miesiąc temu

Ściągać sprawdzonych zawodników z naszej ex, najlepiej Polaków. Karol Czubak to powinien być priorytet dla nas.

BartekRTS
Odpowiedź do  Polska
1 miesiąc temu

Był u nas i spier… Jak już to Pululu, Bobcek. Teraz max 3-4 transfery defensywę mamy dobrą, pozycja bramkarza obsadzona. Tylko napad i pomocnik jakiś. Tylko RTS

StaryAleWalczak
Odpowiedź do  BartekRTS
1 miesiąc temu

Tylko nie Pululu. Chodzi o podejście do treningów.

Robert
1 miesiąc temu

Ludzie już spokój z wynalazkami z albanii etc
5mln za co?!!!

za 5mln to sa tysiące graczy w top 10 ligach!!!

Markoni
1 miesiąc temu

Potrzeby transferowe mamy te same co przed sezonem. Boczni obrońcy, skrzydłowi, napastnik i jeden zdolny ofensywny do środka.

Noname
1 miesiąc temu

Ludzie w Widzewa powinni mieć zakaz gotówkowych transferów, bo z taką częstotliwością flopów transferowych Dobrzycki zawinie się szybciej niż przypuszcza.
Dużo rozsądniej jest ustawić sobie realny budżet transferowy i się jego trzymać podejmując przemyślane decyzje niż wrzucać wszystko do koszyka tylko dlatego, że się świeci.

slawo
1 miesiąc temu

Mam nadzieję że to tylko fake. Panie Robercie niech Pan nie do się kolejny raz wrócić . Ten grajek nie dogorywa całych meczy w Zagrzebiu i napewno nie jest wart baniek !!!

Piotr
1 miesiąc temu

Jedyny słuszny kierunek transferowy w naszym wypadku to kupowanie najlepszych Polaków na jakich nas stać (w każdym wieku) plus najlepszych obcych sprawdzonych z naszej ligi na jakich nas stać. Ale to zbyt proste chyba rozwiązanie na finezyjne umysły właściciela, prezesa i osiemnastu dyrektorów.

Bartosz
1 miesiąc temu

Przede wszystkim Pan Dobrzycki moim oczywiście zdaniem zrobi roszady w strukturach zarządzania klubem. Dziesiątki milionów złotych wyrzuconych w błoto na pewno nie przejdą bez echa. W letnim okienku zdecydowanie prościej ściągnąć graczy. Wielu kończą się kontrakty. Nie sądzę żeby po bezsensownym wydaniu 5,5 mln euro został powtórzony schemat tym razem na starszego zawodnika. Trener też powinien mieć coś do powiedzenia. To on ma plan na zespół i wie kogo potrzebuje. Szybko odesłać Zequiriego. Dopakować mu Bukariego bo ten już myślami gdzie indziej. Zobaczymy kto jeszcze wróci z wypożyczenia a kogo wykupią i wtedy można myśleć o poważnych wzmocnieniach. Nie wiem… Czytaj więcej »

StaryAleWalczak
Odpowiedź do  Bartosz
1 miesiąc temu

Pululu lepiej nie

BartekRTS
1 miesiąc temu

z naszej ekstraklasy Bobcek, Pyłu. Do pozbycia się Zequiri, Bukari, Adamczuk, Rydz.

Winetou
1 miesiąc temu

Teraz dopiero pismaki będą mieli żniwa, będą pisać cokolwiek każdą głupotę aby tylko klikać i czytać, zostały dwa mecze do końca i jeśli Widzew się utrzyma to zobaczycie co za głupoty będą wypisywane,Widzew to wielki i medialny klub więc każdy kretyn który sam siebie określa,,dziennikarzem” będzie wymyślał takie pierdoły,a tak swoją drogą czemu tylko 5 baniek? czemu nie 10 czy 20? Pamiętacie co powiedział Siara z ,,Kilera? cytuję – mają rozmach sk…..syny to do pismaków było.pozdrawiam każdego normalnego.

Last edited 1 miesiąc temu by Winetou
26
0
Would love your thoughts, please comment.x