Terpiłowski wyląduje w stolicy?

7 lipca 2024, 14:58 | Autor:

Nie wszyscy piłkarze, którym 30 czerwca wygasły umowy z Widzewem Łódź, mają już nowych pracodawców. Jednym z zawodników pozostających bez klubu jest Ernest Terpiłowski, ale wkrótce może to się zmienić.

Jak poinformował użytkownik serwisu X o pseudonimie Football Scout, bardzo możliwe jest, że pomocnik trafi do występującej w I lidze drużyny Polonii Warszawa. Ekipa z Konwiktorskiej w poprzednim sezonie nie zachwyciła na zapleczu Ekstraklasy. Popularne „Czarne Koszule” zajęły piętnaste miejsce w końcowej tabeli, a więc bezpośrednio nad strefą spadkową. Wygraną na wagę utrzymania osiągnęli w ostatniej kolejce, pokonując na wyjeździe Stal Rzeszów 2:1. W kadrze Polonii znajdowało się kilku byłych widzewiaków, z Mateuszem Michalskim czy Pawłem Tomczykiem na czele.

W kolejnej kampanii stołeczny zespół chciałby osiągnąć lepszy rezultat, a do tego niezbędne będzie znaczne wzmocnienie składu. Pomysłem na poprawę jakości gry w drugiej linii ma być wspomniany Terpiłowski, który od 1 lipca pozostaje wolnym zawodnikiem. Przy Piłsudskiego zaliczył on pięćdziesiat osiem oficjalnych występów, strzelając sześć goli i notując pięć asyst. Był uznawany za spory talent, ale z czasem przestał się rozwijać i w rundzie wiosennej trener Daniel Myśliwiec rzadko korzystał z jego usług. Znacznie lepiej wiodło mu się, gdy posiadał status młodzieżowca. Wtedy mógł przynajmniej liczyć na regularne występy. Później się to zmieniło, a argumentów piłkarskich ze strony „Terpiła” było bardzo mało. Stąd decyzja, by nie proponować mu kończącego się kontraktu.

Oprócz Terpiłowskiego, nowych klubów nie mają jeszcze także Paweł Zieliński, Ignacy Dawid oraz Mato Milos. Pozostali odchodzący piłkarze już wiedzą, gdzie zagrają w nowym sezonie. Jakub Szymański związał się z Ruchem Chorzów, Juliusz Letniowski z Miedzią Legnica, a Dominik Kun z Wisłą Płock. Póki co tylko Serafin Szota pozostanie w Ekstraklasie – zasilił szeregi wicemistrzeaa kraju Śląska Wrocław

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Westfalia
5 dni temu

Kun w Płocku. A jak odchodził i pisałem że na bank się w ekstraklasie nie zaczepi bo ma za słabe umiejętności tylko co najwyżej w 1ligowym średniaku to zostałem zjechany od góry do dołu a minusów to było chyba setka . No ale widać się nie znam tak jak 17 klubów w ekstraklasie. Kto będzie następna maskotka i ulubieńcem kibiców który pomimo braku umiejętności będzie wychwalany pod niebiosa za swoje straty i słaba grę ? A tak na serio. Szacunek za wieloletnie występy i bramki czy dokonania jak.najbardziej . Ale niektórzy to by mu dali kontrakt najlepiej na następne 2-3… Czytaj więcej »

Zenek
5 dni temu

Nie zabijają się o te nasze ligowe ,,gwiazdy „.

ZIZOU20
Odpowiedź do  Zenek
4 dni temu

to sa gwiazdy na miare naszego Misia i Dyrektora…

AntyPPK
5 dni temu

I tam jest jego poziom moim zdaniem. Taki jeździec bez głowy cytując klasyka.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x