TMRF wyszarpał wygraną w końcówce i został wiceliderem!

30 maja 2016, 09:19 | Autor:

TMRF

Czwartkowym meczem ze Startem Łódź (wygrana 4:0) Polonia Andrzejów zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli Grupy 1 łódzkiej Klasy A. Mimo to piłkarze Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego wciąż nie odpuszczają walki o awans do ligi okręgowej.

Coraz więcej mówi się bowiem, że promocję na wyższy poziom rozgrywkowy może zdobyć także zespół, który zajmie na koniec rozgrywek drugą lokatę. Stawka niedzielnego meczu z LKS Różyca była wobec tego bardzo wysoka. W przypadku wygranej rywali, szanse na zostanie wiceliderem były bardzo małe. Trzeba było wygrać.

Spotkanie, w którym formalnym gospodarzem był TMRF, choć rozegrano je w Różycy, obfitowało w spore emocje sportowe. Nie brakowało też zaciętej walki, ale przez brak skuteczności po obu stronach aż do 75 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niestety, wtedy obudzili się przeciwnicy i kibicowski zespół znalazł się pod ścianą. TMRF pokazał jednak widzewski charakter i walczył do końca. Najpierw Dariusz Lisowski doprowadził do remisu, by w 90. minucie strzelić na 2:1 dla łodzian! Końcówka była więc bardzo dramatyczna, a sędzia pokazał zawodnikom aż 11 żółtych kartek i 2 czerwone (obie dla LKS-u).

Dzięki zwycięstwu widzewiacy zajęli drugie miejsce w tabeli i jeśli je utrzymają, być może będą mieć szansę awansu, choć to rozstrzygnie się przy tzw. zielonym stoliku. Póki co trzeba się jednak skoncentrować na obronie korzystnej lokaty. Do końca rozgrywek Klasy A jeszcze dwie kolejki.

TMRF Widzew Łódź – LKS Różyca 2:1 (0:0)
80′, 90′ Lisowski – 75′ Kamiński