Trampkarzom zabrakło jednej bramki

21 listopada 2018, 16:43 | Autor:

Trampkarze Widzewa rozegrali dziś rewanżowe spotkanie barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Bartosza Bieleckiego wygrali na wyjeździe z Deltą Warszawa 5:4, jednak do zwycięstwa w dwumeczu zabrakło im jednej bramki.

Wyjazdowe starcie rozpoczęło się fatalnie dla widzewiaków. Już po piętnastu minutach przegrywali oni 0:3, po bramkach Nikodema HamulczukaPetera Juritki Wiktora Bogacza. Młodzi piłkarze z Łodzi pokazali jednak dokładnie to samo, co w pierwszym meczu – olbrzymiego ducha walki. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza Damian Związek. Kapitan zespołu w 26. minucie zdobył bramkę z rzutu karnego, by w końcówce pierwszej połowy strzelić też gola kontaktowego.

Na samym początku drugiej części meczu piłkarzom Widzewa udało się wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Dawid Owczarek. Niestety, w 65. minucie sędzia znów podyktował rzut karny dla gospodarzy, zaś na bramkę zamienił go Juritka. Podobnie jak wcześniej, łodzianie jeszcze raz się nie poddali. Bohaterem ponownie był Związek. W 71. minucie doprowadził on do remisu, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zapewnił widzewiakom zwycięstwo 5:4.

Niestety, na kolejnego gola zabrakło czasu i, dzięki wygranej w pierwszym meczu 5:3, to Delta mogła się cieszyć z awansu do CLJ U-15. Podopiecznym Bartosza Bieleckiego należą się jednak ogromne słowa uznania za podjętą walkę, która z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości!

Delta Warszawa – Widzew Łódź 4:5 (3:2)
4′ Hamulczuk, 11′ (k), 65′ (k) Juritka, 15′ Bogacz – 26′, 39′, 71′, 80+3′ Związek, 42′ Owczarek