Trener o Hanousku: „Jeszcze chwilę na niego poczekamy”

25 czerwca 2022, 18:26 | Autor:

Od początku letnich przygotowań, z pierwszą drużyną nie trenuje Marek Hanousek. Wiemy już, że Czech nie przejdzie operacji i będzie się rehabilitował, żeby jak najszybciej wrócić do zdrowia. O jego sytuację zapytany został dzisiaj trener Janusz Niedźwiedź.

Szkoleniowiec łodzian stwierdził, że dotychczasowe leczenie środkowego pomocnika przebiega zgodnie z planem. Najważniejsze, że piłkarz nie będzie musiał poddawać się zabiegowi. „Marek przechodzi rehabilitację, żeby uniknąć operacji. Zabieg to zawsze ostateczność, która wiąże się z kilkutygodniową przerwą. Chcemy więc pomóc mu innymi sposobami. Jak na razie, leczenie przebiega zgodnie z planem, ale jeszcze chwilę na niego poczekamy” – usłyszeliśmy po meczu.

Trener Widzewa nie odpowiedział konkretnie na pytanie, kiedy Hanousek wróci do zdrowia. Może się to stać jeszcze przed pierwszą kolejką, ale nie jest to pewne. „To nie jest niestety tak, że pstrykniemy palcem i przejdzie mu to, co dolega od kilku tygodni. Ta dolegliwość ciągnie się od końcówki sezonu. Dzisiaj trudno wyrokować, kiedy do nas dołączy. Może być tak, że będzie gotowy na początek sezonu, może być tak, że nie zdążymy” – powiedział w krótkiej rozmowie.

W ostatnich dniach, z drużyną nie trenował także Konrad Reszka, jednak to również kwestie zdrowotne. Wiele wskazuje zaś na to, że bramkarz podpisze nowy kontrakt z klubem. „Konrad narzeka na lekkie przeciążenie, przechodzi rehabilitację” – dodał szkoleniowiec.

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
1 rok temu

Znowu mowa trawa,jak zagralismy dzis bez Czecha bylo widac… trener jest od taktyki i przygotowania,a za kontuzje niech sie wypowiada lekarz..sorry ale profesjonalizmu to Panie trenerze Panu brakuje

Krzysztof
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

Za konstruktywny komentarz minusy… Mam pytanie do minusujacych..jak zlapiecie kontuzje na silce to idziecie do trenera czy lekarza po porads

Tom
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

Daj spokój człowieku. Mamy jednego z lepszych trenerów. Zawodników ma jakich ma (widać gdzie odchodzą). Widzew jest wielki, ale nie bogaty. Jest takie powiedzenie dobry trener tylko wyników nie ma, trener Niedźwiedź uważany przez niektórych kibiców za słabego tylko wyniki ma. Jeszcze będziecie za nim płakać, co widać po poprzednikach. Gwiazdy do nas nie przychodzą a jednak wyniki jakieś są. Pewnie i teraz dostanie kilku zawodników (przecietnych) i tych bez formy jak Guzdek i Montini i ma robić wynik.

Mar
Odpowiedź do  Tom
1 rok temu

Chłopie ochlon…jaki jeden z lepszych trenerów? Jakie wyniki? Rekordy porażek na swoim stadionie i rekordy w wysokości przegranej….

Tom
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Awansował bodajże 3 razy z rzędu z zespołami z którymi nikt się nie spodziewał że awansuje. Widzew nawet nie był faworytem przed sezonem inne drużyny teoretycznie miały lepszy skład. Zarzut że nie ma doświadczenia na tych poziomach rozgrywkowych, przy tych wynikach to chyba plus. Bo jak nabierze będzie jeszcze lepiej. Czyli potencjał jest.

PrawdeWamPowiem
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

I awans na farcie.

RedMan
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Panie marudo. Zastanów się chociaż raz. Przy kontuzjach 7 czy 8 zawodników, przy słabym zastępstwie (Dejewski), przy słabych transferach (Kreizriegler), przy spadku formy niektórych zawodników (Guzdek, Nowak, Gołębiewski, Zieliński, itd.) przy wyraźnym kryzysie mentalnym.. ten trener, bądź co bądź nie tak doświadczony jak te wszystkie Stawowe, Tarasiewicze, Moskale jednak awansował, mimo że przed sezonem nikt nie na to specjalnie nie liczył. Mógł byś mądralo w tej swojej zaciekłości do atakowania chodź przez chwile ruszyć mózgownicą i wziąć wszystkie aspekty pod uwagę, a nie porównujesz obecną drużynę do ekipy Smudy i na tym budujesz swoją wyidealizowaną wizję Widzewa

emsidasdebe
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Chcielismy awansu, mamy go. Przed sezonem nikt nam tego nie obiecywał a sami raczej nie mogliśmy racjonalnie wierzyć że to może nastąpić. Pokonaliśmy przeplatanych na ich stadiobie, jak dla mnie kolejne bezcenne przeżycie. Jak na pierwszy sezon wynik zdecydowanie ponad oczekiwania.

Piotr Z.
1 rok temu

Oby tak było. Ja nadal się obawiam, że skończy się operacją.

AndrzeJ
1 rok temu

Konrad Reska się przeciążył… Czym? :D

Markoni
Odpowiedź do  AndrzeJ
1 rok temu

Dźwiganiem orła na plecach ;)

1 rok temu

Uważam, że popełniliśmy 3 błędy transferowe. Po pierwsze zrezygnowaliśmy z Nowaka, który miał ostatnio spadek formy ale na jesień pokazał się bardzo solidnie. Po drugie nie wykupiliśmy Julka, który jest niezwykle inteligentnym pomocnikiem nawet jak na środek ekstraklasy. Po trzecie wypożyczyliśmy najbardziej uniwersalnego młodzieżowca dysponującego mocnym uderzeniem, niebojącego się gry 1 na 1, napewno lepszego niż Guzdek. Ale cóż … pieniądze i sympatie trnera.

Widzew-Rapid, byłem tam...
Odpowiedź do  Ucho
1 rok temu

Mądrego aż miło posłuchać…

Tom
Odpowiedź do  Ucho
1 rok temu

Co z tego że Karasek może i jest lepszy od Guzdka jakby się nie łapał do składu bo pomocników mamy sporo, jeszcze wróci Hanousek ich nie wygryzie a napastników nie mamy i o dobrych jest trudno( zwłaszcza koszty).

Padre
Odpowiedź do  Ucho
1 rok temu

Takie sympatie trenera, że większość odchodzących z Widzewa jest „rozchwytywana” przez najlepsze kluby w Polsce pokroju (z całym szacunkiem) Raduni Stężycy. A Nowak jeszcze nie znalazł nowego klubu.

PS Guzdka bym wypożyczył.

Krzysztof
1 rok temu

Jeżeli zabieg to kilkutygodniowa przerwa, to trzeba było go operować w poniedziałek, zaraz po meczu o awans. Dziś już by trenował z zespołem. Czyli brak operacji, to 2 miesiące przerwy i to bez gwarancji. Opieka medyczna w Widzewie to…brak słów.
Napastnika potrzebujemy a nie Reszkę – 4 czy 5 bramkarza w drużynie. I nie ma tu znaczenia, że Konrad to Widzewiak, bo bramek nam to strzelać nie pomoże.

Last edited 1 rok temu by Krzysztof
Tom
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

Też się dziwię po co kolejny bramkarz. Trener na bramce będzie miał nie zły problem kogo wystawić, Ravas dobry, Łytwinienko dobry, jeszcze wróci Wrąbel. Chyba że liczą że się uda sprzedać któregoś i po to Reszka. Może Reszka ma małe wymagania finansowe i do rezerw pójdzie

Vigo
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

Nic dodać nic ująć. Pisałem wcześniej że niekiedy drastyczne decyzję są najlepsze. Jak Kolega napisał.Letniowski byłby wcześniej gotowy do gry gdyby nie próby zaleczenia urazu farmakologią a nie skalpelem co okazało się koniecznością. Gdyby chirurg rozczulał się nad amputowaną kończyną pacjent zmarł by na zakażenie Zobaczymy jak drużyna będzie wyglądać motorycznie,bo zmian na tym odcinku nie było. Jesteśmy w ekstraklasie i decyzje personalne będą bolesne. Kierując się sentymentami mielibyśmy kadrę liczącą 30 albo więcej zawodników,bo każdy miałby miejsce za zasługi.Zauważmy ilu piłkarzy grało w Naszym klubie od reaktywacji do momentu awansu.

Kixon
1 rok temu

nic nie wiedzą, robią diagnostykę i rehabilitację w ciemno…

R T S
1 rok temu

Reszka nowy kontrakt ??? Po co ? Dawać napastnika bo zlecimy szybciej niż łks !

Dominik
Odpowiedź do  R T S
1 rok temu

Szybciej się nie da

Grzesiek
1 rok temu

Pomimo tego, że rzadko zgadzam się z naszym trenerem, choć go nie krytykuję, to tym razem wyjątkowo muszę się z nim zgodzić. Zwykle bowiem lepiej poczekać, niż się niepotrzebnie śpieszyć — tak jak zawsze lepiej nosić, niż się prosić, itd., itp., etc. Czy może mówić o odwadze ktoś, kto nigdy nie był w niebezpieczeństwie? Pewnie nie. A czy może mówić o operacji ktoś, kto w życiu się nie operował? Na pewno nie. Koledzy, ocknijcie się! Przecież operacja to zawsze ostateczność, a zdrowie, to nie zabawka. A wiem, co piszę… Dla mnie odpowiedzią na problemy Marka jest Shehu — i tak… Czytaj więcej »

Adsam
1 rok temu

z takim składem i tak krótką ławkę rezerwowych i bez napastników cudem będzie utrzymanie

23
0
Would love your thoughts, please comment.x