Trenerzy też będą musieli uważać na kartki

26 czerwca 2022, 14:16 | Autor:

W poprzednim sezonie, trener Janusz Niedźwiedź wielokrotnie karany był żółtymi kartkami podczas spotkań. Nie miały one jednak żadnej konsekwencji. Od najbliższych rozgrywek się to zmieni – i członkowie sztabu szkoleniowego też będą musieli uważać na napomnienia.

To efekt zmiany w Regulaminie Dyscyplinarnym. Od tej pory, trenerzy i wszystkie osoby przebywające na ławce rezerwowych, będą musieli pauzować po zobaczeniu określonej liczby kartoników. Zasady są dokładnie takie same, jak w przypadku piłkarzy. Przy czwartej i ósmej kartce to jeden mecz zawieszenia, przy dwunastej oraz każdej kolejnej wielokrotności – dwa.

Jeżeli członek sztabu szkoleniowego zostanie z kolei odesłany na trybuny w wyniku otrzymania samoistnej czerwonej kartki, zostanie automatycznie ukarany karą dyskwalifikacji w wymiarze dwóch spotkań. Zawieszenie to może zostać też rozszerzone na większą liczbę kolejek, gdyby usunięcie z ławki rezerwowych nastąpiło w efekcie wysoce niesportowego zachowania.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
daro
1 rok temu

jaja niedlugo na sedziego nawet nie bedzie mozna spojrzec

Carlo1910
1 rok temu

2 spotkania kary za czerwoną to trochę dużo w przypadku trenera! Trenerzy teraz będą musieli częściej uważać na to co mówią, choć w przypływie emocji bywa to często ciężkie.

Bula
Odpowiedź do  Carlo1910
1 rok temu

Niby tak, ale w czasach obecnej technologii to i tak kara jest dość umowna.

Antonio
1 rok temu

Niech zajmą się sprawami postępu w szkoleniu najmłodszych, a nie głupotami.Liga jest tak słaba, że najlepiej by było chyba zakazać zatrudnienia obcokrajowców i oprzeć się tylko na rodzimych zawodnikach – przynajmniej jest większa szansa, że reprezentacja zyska (kilku więcej Polaków się może wybije), bo kluby i tak grają totalną nędzę, zwłaszcza w pucharach,

Grzesiek
Odpowiedź do  Antonio
1 rok temu

W punkt! Zatrudnianie obcokrajowców ponad jakąś rozsądną miarę, to jedna z przyczyn upadku polskiego piłkarstwa. Po co komu jakiś młodzieżowiec wciskany do składu na siłę, jak reszta piłkarzy w składzie, to częstokroć międzynarodowe, stare tryple, z których polski futbol nie ma pożytku żadnego…? Pozdrawiam!

Carlo1910
Odpowiedź do  Antonio
1 rok temu

Zakazać zatrudnienia obcokrajowców się nie da! Jedynie musiała to by być jakaś ogólnonarodowa niepisana umowa, że stawiamy na Polaków! Ale i tak trochę tych „wartościowych” obcokrajowców by się przydało.

Waldi
Odpowiedź do  Antonio
1 rok temu

Już kiedyś był taki selekcjoner, który zdecydował powoływać do kadry narodowej tylko grających w polskiej lidze. Nazywał się Henryk Apostel.

Sprawdź jak nisko wtedy się stoczyliśmy.

Obcokrajowcy wnoszą świeże spojrzenie na grę. Oczywiscie wszędzie potrzebny jest ROZSĄDEK. I żadne prepisy tego nie zastąpią.

Grzesiek
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

W reprezentacji zawsze muszą grać najlepsi piłkarze, niezależnie od tego, gdzie grają: za granicą czy w kraju — to oczywiste. Problem nadmiaru obcokrajowców, zwłaszcza tych o niskich umiejętnościach, dotyczy przecież klubów. Jeśli klubu nie stać na dobrego gracza, a większość polskich klubów jest biedna, to takiego grajka trzeba sobie wychować, a potem, co bardzo ważne, „zatrzymać” w klubie. Innej drogi nie ma niestety. Niczego lepszego w piłce nie wymyślono… Ponieważ w tym bagnie, w jakim utknęła polska piłka, szuka się jakiejś drogi na skróty, próbując obejść temat, zamiast zakasać rękawy i wziąć się porządnie do roboty, to mamy to, co… Czytaj więcej »

Waldi
Odpowiedź do  Grzesiek
1 rok temu

Ale co ty mi tłumaczysz?

Odniosłem się jedynie do chorego pomysłu zakazu zatrudniania piłkarzy z zagranicy.

Defensywny napastnik.
1 rok temu

wczorajszy mecz to kwintesencja całej wiosny……….pierdylion podań szczególnie pod bramką ……kilkanaście wrzutek i rogów z których nikt nie potrafi wrzucić…..a jak już wrzutka jest niezła to nie ma kto strzelić. Niby to nieźle wygląda ale nie przynosi wymiernych korzyści . W końcu wymęczymy jakąś bramkę po 60 minutach gry …..i przeciwnik z dziecinną łatwością wyrównuje z rogu lub po jakiejś wielkiej niefrasobliwością .To już wszystko było…Misio się nic nie uczy i pewnie wiosny nie doczeka

Ugo
Odpowiedź do  Defensywny napastnik.
1 rok temu

100% racji

Waldi
Odpowiedź do  Defensywny napastnik.
1 rok temu

No jasne, lepiej żeby bramkarz wybił jak najdalej, potem wrzutka na aferę w pole karne i jakoś to będzie?

Oglądasz czasem poważną piłkę nożną?

Rafix1910
1 rok temu

A jaka będzie kara dla tych pajaców z gwizdkami którzy nie raz swoimi niezrozumiałymi decyzjami wpływali na wynik meczow

Xyz
1 rok temu

A jak sędzia da ciała i na podstawie analizy video to udowodnią to też go zawieszą czy zamiotą pod dywan??

Waldi
Odpowiedź do  Xyz
1 rok temu

Piszesz raczej nie na temat…

Mariusz
1 rok temu

Jestem ciekawy jaką karę będą otrzymywały ( święte krowy) sędziowie jak nie odgwiżdżą ewidentnego karnego.Przypadek mecz Widzewa z Koroną .Nie pamiętam kto był gospodarzem tego meczu. W powyższym wypadku teraz ów sędzia powinien dostać 2 mecze odpoczynku . Kary na piłkarzy ,trenerów i cały sztab a sędziowie będą robili i gwizdali co będą chcieli.Taka jest moje zdanie.

R T S
1 rok temu

A jak będą karane knury sędziowskie za swoje ,,błędy” umyślne ???? Za korupcję żadna gnida sędziowska nie zapłaciła.

Maciek
1 rok temu

Kamil, wiesz ile kartek w całym sezonie zobaczył trener?
Żółta kartka dla trenera + przerwany macz gwarantował nam zwycięstwo (Tychy, Katowice, derby, Podbeskidzie) :)

18
0
Would love your thoughts, please comment.x