Widzewiacy znów pojadą do Holandii

27 czerwca 2022, 09:45 | Autor:

Na ósmym miejscu zakończyli czerwcowy turniej Karel Stegeman Toernooi juniorzy starsi Widzewa Łódź. Czerwono-biało-czerwoni zapracowali też na to, aby dostać od organizatorów kolejne zaproszenie na imprezę, dzięki czemu za rok znowu pojadą do Holandii.

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego dobrze spisali się zwłaszcza w rundzie grupowej, po której zapewnili sobie szansę walki o piątą lokatę w turnieju. Niestety, w fazie pucharowej doznali dwóch porażek – najpierw z holenderskim De Graafschap po serii rzutów karnych, a następnie ze szwedzkim Kalmar FF. Widzewiacy skończyli więc na ósmej pozycji, ale za swoją postawę otrzymali nagrodę fair play i do Polski wrócili z bagażem cennych doświadczeń.

Postawa łodzian zaowocowała tym, że znaleźli się oni wśród siedmiu zaproszonych na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 27-29 maja przyszłego roku, oczywiście znowu w Ruurlo. Dyrektor Maciej Szymański potwierdził już uczestnictwo drużyny, a oprócz Widzewa, udział zadeklarowali też: wspomniane Kalmar i De Graafschap oraz Halmstads BK (Szwecja), AC Horsens (Dania) i KV Mechelen (Belgia). Pełną listę poznamy niebawem.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x