Unia Skierniewice – Widzew II Łódź 5:1 (3:0)

25 lutego 2023, 16:58 | Autor:

Wysoką przegraną zakończył się ostatni sparing rezerw Widzewa Łódź przed rundą wiosenną IV ligi. Podopieczni Patryka Czubaka musieli dziś uznać wyższość trzecioligowej Unii Skierniewice po przegranej 1:5. Honorową bramkę dla Widzewa zdobył Wiktor Preuss.

Spotkanie przeciwko Unii Skierniewice odbyło się na boisku w Sierakowicach Lewych. Co ciekawe, w wyjściowej jedenastce gospodarzy zaprezentowali się Kamil Sabiłło oraz Filip Becht, którzy w swoim CV mają występy w Widzewie. Samo spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Swoje wyższe posiadanie posiadanie piłki zamienili po chwili na bramkę otwierającą wynik. W 8. minucie, po dograniu z rzutu rożnego, głową piłkę w siatce umieścił Bartłomiej Maćczak. Po chwili Unici znów zaatakowali jednak dośrodkowanie kończące szybką akcję nie zostało dobrze przyjęte przez jednego z przeciwników. W kolejnych minutach to łodzianie zaczęli natarcie na bramkę przeciwników. Piłkę w pole wrzucali Ignacy Dawid oraz Kamil Cybulski, z kolei bliski wykończenia swojej akcji był Wiktor Preuss, ale bramek nie oglądaliśmy.

Niestety, w 20. minucie to klub ze Skierniewic podwyższył swoje prowadzenie. Sam na sam z Marcelem Buczkowskim znalazł się Sabiłło, który pokonał łódzkiego golkipera i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później czerwono-biało-czerwoni mieli okazję do wyrównania. W ofensywnej akcji najpierw strzał z daleka oddał Adam Dębiński, a atak zakończył Daniel Mąka, ale uderzona futbolówka poszybowała obok słupka. W dzisiejszym starciu Unia potrafiła długo utrzymać się przy piłce, ale równie ważne było to, że ekipa z północno-wschodniej części województwa nie bała się wychodzić wysoko do pressingu. Dobrze pokazała to 40. minuta rywalizacji, kiedy to piłkarze w żółtych strojach przejęli piłkę pod polem karnym Widzewa, a po chwili na listę strzelców drugi raz wpisał się Maćczak, ustalając rezultat na 3:0. Do przerwy niekorzystny wynik już się nie zmienił.

W przerwie trener Czubak zdecydował się na pięć roszad w jedenastce. Na murawie pojawili się: Dawid Owczarek, Nikodem Wszołek, Łukasz Plichta, Mateusz Wołoszyn oraz drugi z zawodników testowanych. Nie zmieniło to jednak znacznie obrazu gry. Unia wciąż przeważała i szybko udokumentowała to bramką na 4:0, której autorem był Maksym Rosiński. Po chwili odpowiedzieć mógł Cybulski, ale w jego strzale wyraźnie zabrakło precyzji. W tym miejscu należy wyróżnić Buczkowskiego, który w 53. minucie fantastycznie wybronił uderzenie przeciwnika. Niewykorzystana sytuacja piłkarzy ze Skierniewic szybko się na nich zemściła, gdyż już po minucie sędzia podyktował rzut karny, bowiem faulowany pod bramką był Preuss. Do strzału podszedł sam poszkodowany i pewnie pokonał bramkarza.

Zwolennicy Widzewa obecni tego dnia na trybunach nie cieszyli się z tej bramki zbyt długo, ponieważ w 56. minucie odpowiedziała Unia, a drugą bramkę w tym meczu zdobył Sabiłło. Po tym golu w ekipie z Łodzi zaszły dwie zmiany – Preuss i Dębiński ustąpili miejsca Damianowi Pokorskiemu i Patrykowi Glicnerowi. W kolejnych fragmentach widzewiacy szukali swoich szans, choć nie było to łatwe, bowiem warunki atmosferyczne podczas dzisiejszych zawodów nie były wymagające z powodu wiatru i opadów deszczu. Próby strzału podjął się Glicner, ale na stanowisku był wówczas golkiper. Później łodzianie szukali jeszcze zagrań na Wołoszyna, jednak raz górą byli obrońcy, a w innym przypadku sędzia odgwizdał spalonego. Ostatnim groźnym akcentem był mocny strzał Pokorskiego koło słupka.

Rezerwy Widzewa przegrały ostatni sparing zimowego okresu przygotowawczego 1:5. Już za tydzień wracają zmagania w IV lidze. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej widzewiacy zagrają z WKS 1957 Wieluń. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 12:00.

8′, 40′ Maćczak, 20′ 56′ Sabiłło, 50′ Rosiński – 55′ Preuss (k.)