Urodziny Jana Krzywańskiego

10 marca 2024, 10:32 | Autor:

W dniu klasyku z Legią Warszawa swoje 21. urodziny obchodzi bramkarz Widzewa, Jan Krzywański. Choć w składzie łodzian raczej dziś go nie zobaczymy, życzymy mu prezentu w postaci zwycięstwa drużyny, a także wiele zdrowia i sukcesów.

Krzywański urodził się 10 marca 2003 roku w Warszawie. Przez niemal całą dotychczasową przygodę z futbolem związany był z Legionovią Legionowo, w której pokonywał różne szczeble młodzieżowe, by w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 trafić do pierwszego zespołu. Prezentował się w nim na tyle dobrze, że po trzech latach zwrócił na siebie uwagę widzewskich skautów. Po testach sportowych Andrzej Woźniak uznał, że golkiper wykazuje wystarczający potencjał, by go sprowadzić.

W styczniu 2023 roku zawodnik podpisał umowę obowiązującą od 1 lipca. Do tego czasu występował w III-ligowej Legionovii, ale zgodnie z porozumieniem pomiędzy klubami część treningów zaliczał przy Piłsudskiego. Na stałe pojawił się w drużynie w letnim okresie przygotowawczym, rywalizując początkowo o miejsce między słupkami z Henrichem Ravasem i Jakubem Szymańskim, a po odejściu tego pierwszego, dodatkowo z Rafałem Gikiewiczem i Ivanem Krajcirikiem. W listopadzie ubiegłego roku zaliczył debiut w Ekstraklasie, w starciu z Ruchem Chorzów, a na inaugurację rundy wiosennej zagrał jeszcze przeciwko Jagiellonii Białystok.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
3 miesięcy temu

Powodzenia Janek, rozwijaj się z korzyścią dla Widzewa!

Jura
3 miesięcy temu

Wielu sukcesów w barwach Widzewa!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x