Widzew Łódź – Isands Wichoś Jelenia Góra 61:82 (33:45)

9 marca 2024, 20:08 | Autor:

Nie tak wyobrażały sobie ten dzień koszykarki Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery mierzyły się przed własną publicznością z Isands Wichoś Jelenia Góra i zasłużenie przegrały z dziesiątą drużyną w tabeli 61:82. Na domiar złego w trakcie spotkania parkiet z powodu kontuzji opuściła Anna Kudelska.

Widzewianki nie weszły w ten mecz dobrze. Od początku do ataku ruszyły rywalki i szybko wynik otworzyła Julia Grądzka. Błyskawicznie swoje doświadczenie na punkty przekuła także Martyna Koc. Przyjezdne umiejętnie się broniły, przez co bardzo ciężko było przebić się pod ich kosz. W dodatku koszykarkom z Jeleniej Góry wychodził rzut za trzy, dlatego po 4 minutach Widzew przegrywał 2:11. W kolejnych minutach udało się odrobić część strat, bowiem do kosza trafiały Oliwia Janicka i Maria Grudzień. Wichoś wciąż utrzymywał jednak swoją przewagę, w czym pomagały kolejne trafienia za trzy – w tym aspekcie szczególnie aktywna była Grądzka. Na szczęście łodzianki także zdołały odpowiedzieć rzutami zza linii i dwukrotnie brawami była nagradzana Grudzień. Przeciwniczki nie oddały jednak prowadzenia i po pierwszej kwarcie wygrywały 24:17.

Drugą część spotkania optymistycznie rozpoczęła Grudzień, szybko zdobywając dwa oczka. Niestety, w kolejnych akcjach ekipa z Jeleniej Góry skrupulatnie wykorzystywała błędy widzewianek i notowała kolejne trafienia. Tym razem w krótkim czasie punktowały Patrycja Lipniacka, Aleksandra Prokop oraz wspominana już Grądzka, która ponownie cieszyła się z trójki. Goście prowadzili już 31:19, dlatego trener Chodera szybko dokonała jednorazowej wymiany trzech zawodniczek. W środkowej części kwarty udało się zdobyć cztery punkty, ale było to wciąż za mało, aby można było myśleć o odrobieniu straty. Później trójką popisała się Agnieszka Haryńska i było już 38:29 dla podopiecznych trenera Rafała Sroki. W samej końcówce łodzianki zdołały się odgryźć. Punktowały Grudzień i Bandoch, ale przełomu nie było. Do przerwy w Hali Parkowej oglądaliśmy niekorzystny wynik 33:45.

Po powrocie z szatni od razu rzucanie zaczęła świetnie dysponowana Koc. Później na parkiecie oglądaliśmy wymianę ciosów. Dla Widzewa trafiały Janicka i Grudzień, przy czym ta pierwsza dopisała do dorobku drużyny 3 punkty. Przyjezdne nie pozostawały bierne i utrzymywały swoją kilkunastopunktową przewagę, więc ciężko było mówić o gonieniu wyniku. W dodatku gospodynie kilka razy nie wykorzystywały prostych okazji, a to było tylko wodą na młyn dla przyjezdnych. Właśnie w drugiej części tej kwarty Wichoś zaliczył bardzo dobry fragment w grze. Za trzy trafiały Koc i Jasińska, przez co na dwie minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 41:61. W ostatnich akcjach koszykarki w czerwonych trykotach odrobiły kilka punktów. Bardzo ładną trójkę zanotowała Maja Zajączkowska, ale przed ostatnią kwartą to rywalki prowadziły 64:48. Na domiar złego pod koniec tej części meczu parkiet z powodu kontuzji opuściła Kudelska.

Widzewianki mogły mieć jeszcze małą nadzieję na dogonienie rywalek, ale po wznowieniu gry przyjezdne szybko wyjaśniły sytuację, wykorzystując swoje większe doświadczenie i przewagę fizyczną. Zdobyte w mgnieniu cztery punkty spowodowały, że strata wynosiła już ponad 20 punktów, a czas upływał coraz szybciej. W kolejnych minutach rzutów na kosz było znacznie mniej, ale taki stan rzeczy zdecydowanie odpowiadał zespołowi z województwa dolnośląskiego. W środkowej części kwarty dwukrotnie, w tym raz za trzy, trafiała Zuzanna Gortat. Kibice w Hali Parkowej nie doczekali się jednak przełomu. Ekipa z Jeleniej Góry nie oddała inicjatywy na parkiecie i do końca utrzymała swoją przewagę.

Ostatecznie Widzew Łódź przegrał przed własną publicznością z Isands Wichoś Jelenia Góra 61:82. Zawodów nie dokończyła także Anna Kudelska, która najprawdopodobniej nabawiła się urazu ścięgna achillesa. Ostatni mecz rundy zasadniczej, który przesądzi o ostatecznym miejscu i rozstawieniu w fazie play-off odbędzie się 20 marca. Wtedy wyjazdowym rywalem będzie Politechnika Korona Kraków, czyli lider rozgrywek.

Widzew Łódź – Isands Wichoś Jelenia Góra 61:82 (17:24, 16:21, 15:19, 13:18)

Janicka 17, Grudzień 14, Gortat 6, Kudelska 6, Bandoch 4, Gzinka 4, Zajączkowska 3, Rok 3, Sierakowska 2, Józefowicz 2, Szeklicka 0, Bołbot 0

Trener: Anna Chodera