Victoria Grabów – Widzew II Łódź 1:11 (0:7)

26 sierpnia 2020, 19:18 | Autor:

To było bardzo przyjemne popołudnie dla piłkarzy rezerw Widzewa. Pomimo ambitnej postawy gospodarzy, podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego rozgromili na wyjeździe A-klasową Victorię Grabów 11:1 i awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

W kadrze łodzian na to spotkanie znalazło się wielu młodych zawodników, a część z nich zaliczyła dziś debiuty w seniorskim futbolu. W jedenastce było też kilku bardziej doświadczonych graczy, jak Aleksander Wojda, Konrad Cieślak, Kamil Drążczyk czy Kamil Owczarczyk. Ten ostatni pełnił zresztą rolę kapitana czerwono-biało-czerwonych.

Choć widzewiacy byli zdecydowanymi faworytami, gospodarze rozpoczęli mecz bardzo ambitnie, nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Wystarczyło to jednak tylko do 11. minuty. Przyjezdni przeprowadzili świetny kontratak – na lewej stronie piłkę otrzymał Michał Szcześniak, podał ją do Filipa Przybułka, a ten z bliska – pomimo próby obrony jednego z defensorów – skierował ją do siatki. Siedem minut później było już 2:0 – z dystansu uderzył Mateusz Bień i pokonał źle interweniującego Dawida Lewandowskiego.

Lewy obrońca był też bohaterem kolejnej akcji, gdy dośrodkował po akcji lewym skrzydłem, a ręką w polu karnym zagrał Bartosz Janicki. Prowadzący zawody Marcin Pionko bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Przybułek i nie dał szans golkiperowi. W kolejnej akcji futbolówka ponownie wpadła do siatki Victorii – wynik podwyższył strzałem ze skraju pola karnego Damian Pokorski.

W pierwszej połowie padły jeszcze trzy bramki. W 33. minucie ładnym strzałem w długi róg popisał się Szcześniak, pięć minut później skrzydłem popędził Pokorski i podał do Kamila Drążczyka, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki, a wynik ustalił ponownie Szcześniak. Napastnik znów bardzo ładnie uderzył z półdystansu, nie dając najmniejszych szans Lewandowskiemu.

Na drugą część spotkania widzewiacy wyszli z trzema zmianami w składzie – szansę dostali Aleksander Mikuś, Łukasz Bosy i Kacper Trenkner. Victoria znów zaczęła bardzo ambitnie, ale nie była w stanie zbyt długo utrzymać tej dyspozycji. Co prawda najpierw dwoma świetnymi interwencjami popisał się Paweł Grzelak, jednak już po dwunastu minutach było 8:0. Bramkarza strzałem w długi róg pokonał Cieślak.

Goście cały czas tworzyli sobie sytuacje, ale dość niespodziewanie piłkarze z Grabowa również mieli swoją okazję! W 66. minucie z prawej strony dośrodkował Jacek Woźniak, a na uderzenie… nożycami zdecydował się Artur Pędzicki! Na posterunku był jednak Wojda, który wyekspediował futbolówkę na róg. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła – w kontrataku lewą stroną przedarł się Pokorski i podał na wolne pole do Szcześniaka, pozwalając napastnikowi na skompletowanie hat-tricka.

Ambitna postawa graczy Victorii w końcu się jednak opłaciła! W 72. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Jęczkowski i wpakował futbolówkę do siatki, wzbudzając aplauz bardzo licznie zgromadzonej na stadionie publiczności. Później gra się nieco uspokoiła, ale widzewiacy zadali jeszcze dwa ciosy. W końcówce trafił najpierw Przybułek, podobnie jak Szcześniak kompletując hat-tricka, a wynik ustalił Pokorski.

Ostatecznie rezerwy Widzewa wygrały 11:1 i bez najmniejszego trudu zapewniły sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na wyłonienie ich kolejnego przeciwnika trzeba jeszcze poczekać, a na razie podopieczni trenera Grzeszczakowskiego wrócą do zmagań ligowych. Już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z GLKS Sarnów/Dalików. Początek meczu o godzinie 13:00.

72′ Jęczkowski – 11′, 24′ (k), 84′ Przybułek, 18′ Bień, 25′, 87′ Pokorski, 33′, 41′, 67′ Szcześniak, 38′ Drążczyk, 57′ Cieślak