P. Mikulić: „Czuję się w tej grupie bardzo dobrze”

26 sierpnia 2020, 20:14 | Autor:

Jednym z najnowszych nabytków łódzkiego Widzewa jest Petar Mikulić. Chorwat niespełna tydzień temu podpisał kontrakt z zespołem beniaminka I ligi i pojechał z nim na krótkie zgrupowanie do Opalenicy. Jak ocenia swoje pierwsze dni w klubie z al. Piłsudskiego?

Lewy obrońca przyznał, że całkiem szybko poszło mu zaadaptowanie się do drużyny, w czym pomógł oczywiście pobyt na obozie. „Cały obóz i atmosfera na nim były świetne. Znam już większość imion i nazwisk, chociaż z kilkoma mam jeszcze problem (śmiech). Wszyscy są bardzo pomocni – zarówno zawodnicy, jak i sztab. Czuję się w tej grupie bardzo dobrze” – powiedział na łamach widzew.com.

Ukoronowaniem zgrupowania był sparing z GKS Tychy, w którym Mikulić grał przez drugie czterdzieści pięć minut. Co sądzi o tym spotkaniu? „Cieszę się, że w moim pierwszym występie drużyna wypadła dobrze. Fajnie, że zaczynamy razem od zwycięstwa, to bardzo ważne. Teraz myślimy już jednak tylko o lidze i o tym, żeby dobrze w niej wystartować” – stwierdził wychowanek Hajduka Split.

Były reprezentant Chorwacji juniorów ma już za sobą kilka treningów pod wodzą Enkeleida Dobiego. Dotychczasowy przebieg zajęć bardzo mu się podoba. „Trenujemy bardzo intensywnie, ale przede wszystkim z piłką, co bardzo mi odpowiada” – dodał piłkarz na zakończenie krótkiej rozmowy.

Mikulić nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek I ligi. Jeżeli nie stanie się to do soboty, to defensor nie będzie mógł wystąpić w inauguracyjnym meczu z Radomiakiem Radom. W takiej samej sytuacji jest zresztą Merveille Fundambu. Miejmy nadzieję, że obu graczy uda się jednak potwierdzić w terminie i szkoleniowiec łodzian będzie mógł z nich skorzystać.