W niedzielę Widzew zagra o awans do Ekstraklasy!

13 maja 2022, 22:25 | Autor:

To jest informacja, na którą wszyscy czekaliśmy w ten piątkowy wieczór! Właśnie zakończył się bowiem mecz w Bielsku-Białej, gdzie Arka Gdynia jedynie zremisowała z Podbeskidziem. To oznacza, że w niedzielę widzewiacy będą mogli awansować do Ekstraklasy!

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla zespołu Ryszarda Tarasiewicza, który zyskał bardzo dużą przewagę i szybko ukoronował ją bramką Mateusza Żebrowskiego. „Górale” obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Gospodarze szukali wyrównania i w 66. minucie je znaleźli – za sprawą Joana Romana. Do ostatniego gwiazdka żadna z drużyn niczego już nie wskórała i starcie zakończyło się remisem 1:1.

Wynik ten oznacza, że Arka nie wyprzedziła w tabeli Widzewa, do którego traci jeden punkt. Jeżeli więc zawodnicy Janusza Niedźwiedzia wywiozą z Legnicy trzy „oczka”, w niedzielę awansują do Ekstraklasy! Jeżeli nie, za tydzień, u siebie z Podbeskidziem, nadal będą mieli wszystko w swoich rękach – bo w tym pojedynku również wystarczy im wygrana.

Subskrybuj
Powiadom o
122 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
122
0
Would love your thoughts, please comment.x