H. Ravas: „Chcemy wygrać ten mecz”

13 maja 2022, 12:24 | Autor:

Drugim uczestnikiem konferencji prasowej przed szlagierowym meczem pomiędzy Miedzią Legnica a Widzewem Łódź był Henrich Ravas. Golkiper rodem ze Słowacji w większości dotychczasowych spotkań był ważną postacią drużyny, chociaż przed tygodniem wpuścił aż cztery bramki. Co mówił przed wyjazdem na stadion lidera?

24-latek przyznał, że koncentruje się już wyłącznie na niedzieli, a nie na tym, co wydarzyło się ostatnio. „Wpuszczenie czterech goli nigdy nie przychodzi łatwo. Każdy bramkarz chce zawsze zachować czyste konto, pomóc jak najbardziej drużynie. Czasem takie mecze się zdarzają, ale, tak jak mówił trener, nie patrzymy już na to, bo to przeszłość. Skupiamy się tylko na niedzieli, gdy musimy zrobić swoją robotę. To będzie bardzo trudne spotkanie, ale jesteśmy bardzo skoncentrowani i mamy dobrze przeanalizowanego przeciwnika” – stwierdził bramkarz łodzian.

Chociaż Miedź zdominowała rozgrywki I ligi i ma bardzo dużą przewagę nad konkurencją, widzewiacy jadą do Legnicy po trzy punkty. „Chcemy wygrać ten mecz, chociaż zdajemy sobie sprawę, jak trudne to będzie spotkanie. Jesteśmy dobrze przygotowani, patrzymy już tylko na niedzielę. To będzie niezwykle ważne starcie, doskonale o tym wiemy. Musimy pokazać w nim nasze najlepsze atuty i zdobyć trzy punkty. Czeka nas bardzo trudna walka” – zdradził golkiper.

Zdaniem Ravasa, kluczem będzie utrzymanie koncentracji już od samego początku meczu. „Każdy mecz jest inny. Można oczywiście wyciągnąć wnioski z poprzednich spotkań, ale przede wszystkim trzeba być skoncentrowanym od pierwszej minuty i skupiać się na każdej kolejnej akcji. Nie można myśleć, że jeden mecz będzie łatwy, a inny trudny, gdyż już na początku wszystko może się pozmieniać, czego ostatnio mieliśmy dobry przykład. Ja po prostu staram się pomagać drużynie w odniesieniu jak najlepszego wyniku” – zaznaczył zawodnik Widzewa.

A dlaczego podopieczni Janusza Niedźwiedzia tak dobrze radzą sobie na wyjazdach, za to źle idzie im u siebie? „Też chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. Kibice okazują nam dużo wsparcia, ale czasem po prostu tak bywa. Nie da się ukryć, że teraz nasza forma na wyjazdach jest lepsza niż u siebie. Trudno mi jednak odpowiedzieć na to, z czego to wynika. Piłka nożna nieraz jest prostym sportem, a nieraz bardzo skomplikowanym” – dodał na sam koniec Ravas.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
15
0
Would love your thoughts, please comment.x