Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (11-12 maja)

12 maja 2022, 20:00 | Autor:

Trzy drużyny Akademii Widzewa pojawiły się w środę i czwartek na boisku. To były udane dni dla młodych zawodników czerwono-biało-czerwonych, jako że wszystkie zespoły odniosły zwycięstwa! Juniorzy młodsi awansowali też dzięki temu na pierwsze miejsce w tabeli.

Po wpadce z Borutą Zgierz, na dobre tory wróciły rezerwy. Podopieczni Patryka Czubaka męczyli się z ostatnią Prosną Wieruszów i do przerwy tylko bezbramkowo remisowali. Całe szczęście, w drugiej połowie wygraną dali im Daniel Mąka oraz Robert Kowalczyk, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Widzewiacy nadal zajmują trzecie miejsce w stawce – do pierwszej Warty Sieradz tracą dziesięć punktów, a z drugim RKS Radomsko mają taki sam dorobek.

Ważne zwycięstwo zapisali na swoim koncie juniorzy młodsi. Zawodnicy Sebastiana Madery pokonali w starciu na szczycie AKS SMS Łódź 2:1 i w tabeli I ligi wojewódzkiej wysunęli się na pierwszą lokatę. Trzy punkty zdobył też rocznik 2010. Piłkarze Aleksandra Stańczaka wygrali z Pogonią Zduńska Wola 5:3 i w swojej lidze również siedzą w fotelu lidera.

Mecze drużyn Akademii Widzewa (11-12 maja):

Widzew II Łódź – Prosna Wieruszów 2:0 (Mąka, Kowalczyk)
U-16: Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 2:1 (Paw. Kwiatkowski, F. Wiśniewski – Drzażdzyński)
U-12: Pogoń Zduńska Wola – Widzew Łódź 3:5