Lechia gorsza od Jagiellonii w Pucharze Polski

12 marca 2014, 20:35 | Autor:

Lechia_Piłkarze

Trzy dni przed ligowym meczem z łódzkim Widzewem, drużyna Lechii Gdańsk zmierzyła się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w Pucharze Polski z Jagiellonią. Podopieczni Michała Probierza przegrali w Białymstoku 1:2.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla gospodarzy, którzy w ciągu dwóch minut strzelili sobotnim rywalom widzewiaków dwa gole. Do siatki gdańszczan trafiali: w 25 minucie Ugo Ukah i 27 minucie Bekim Balaj. W drugiej połowie Lechia zdobyła kontaktowego gola, dzięki skutecznemu strzałowi Patryka Tuszyńskiego z rzutu karnego w 66 minucie.

Biało-zieloni wybiegli na mecz pucharowy niemal w najsilniejszym zestawieniu. W porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Koroną Kielce, Probierz dokonał tylko dwóch zmian: w środku pola Przemysława Frankowskiego zastąpił Marcin Pietrowski, a na środku ataku miejsce Tuszyńskiego od pierwszych minut zajął Zaur Sadajev.

Mecz z trybun białostockiego stadionu oglądali wysłannicy Widzewa: Andrzej Woźniak oraz Grzegorz Mokry.