Stanowisko kibiców ws. zarzutów UMŁ

13 marca 2014, 12:07 | Autor:

stadion_widzewa_5

Poniżej prezentujemy nasze stanowisko w sprawie zarzutów zawartych w oświadczeniu Urzędu Miasta Łodzi, jakoby kibice Widzewa byli wmieszani w grę polityczną. Jedynym motywatorem naszych działań jest miłość do klubu!

Dzisiejsze oświadczenie Urzędu Miasta Łodzi jest dla nas jednocześnie zadowalające oraz szokujące. Zadowalające, ponieważ nerwowa reakcja na zapoczątkowaną akcję kierowania masowych zapytań o stan inwestycji przy Piłsudskiego 138, jest świadectwem tego, iż inicjatywa ta miała sens, a jej skutki urzędnicy wymiernie odczuli. Cieszy nas to i motywuje do kolejnych działań – akcję zaplanowaliśmy bowiem na czwartek oraz piątek i nie zamierzamy jej przerywać.
Z drugiej strony za szokujące uznajemy sugestie Urzędu Miasta Łodzi, jakoby kibice byli pionkami w grze politycznej, realizowanej przez Radnego Rafała Markwanta. Oświadczamy, że żadna opcja polityczna, ani poszczególni politycy, nie są potrzebni do tego, by w kibicach Widzewa Łódź obudzić wolę walki o przyszłość swojego klubu. Akcja jest inspirowana wyłącznie troską o kluczową dla losów Widzewa inwestycję, którą to troskę potęguje postępujące opóźnienie w przygotowaniu oferty przetargowej dla nowego stadionu przy Piłsudskiego 138.

Kibice Widzewa