W Tychach nie zamierzają płacić Widzewowi

20 kwietnia 2022, 18:30 | Autor:

Jeszcze przez około trzy tygodnie zamknięty pozostanie sektor gości na stadionie Widzewa Łódź. To efekt spotkania z GKS Tychy i wizyty kibiców przyjezdnych. Co ciekawe, w klubie z Górnego Śląska nie poczuwają się do winy i nie zamierzają płacić za zniszczenia.

Przypomnijmy, że w takich sytuacjach wszystkich napraw dokonuje operator stadionu, czyli Miejska Arena Kultury i Sportu, a ich kosztami obciąża jego najemcę, czyli klub. Ten zaś ma prawo zażądać zapłaty od gości. I tak się właśnie stało, natomiast w Tychach płacić nie zamierzają. „GKS Tychy kwestionuje swoją odpowiedzialność za zniszczenia wyrządzone przez swoich kibiców, w sektorze gości stadionu Widzewa podczas meczu rozegranego 03.04 i nie zamierza płacić za szkody” – napisał dzisiaj na Twitterze rzecznik Marcin Tarociński.

Co następnie w takiej sytuacji? Przy al. Piłsudskiego skierują sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN i tą drogą będą starali się o zapłatę. Co ciekawe, będzie to już drugi taki przypadek w ostatnich latach, gdyż pokrycia kosztów odmówił także Śląsk Wrocław po pucharowej potyczce w 2019 roku. Niestety – tamto postępowanie ciągle się toczy…

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x