W Tychach nie zamierzają płacić Widzewowi

20 kwietnia 2022, 18:30 | Autor:

Jeszcze przez około trzy tygodnie zamknięty pozostanie sektor gości na stadionie Widzewa Łódź. To efekt spotkania z GKS Tychy i wizyty kibiców przyjezdnych. Co ciekawe, w klubie z Górnego Śląska nie poczuwają się do winy i nie zamierzają płacić za zniszczenia.

Przypomnijmy, że w takich sytuacjach wszystkich napraw dokonuje operator stadionu, czyli Miejska Arena Kultury i Sportu, a ich kosztami obciąża jego najemcę, czyli klub. Ten zaś ma prawo zażądać zapłaty od gości. I tak się właśnie stało, natomiast w Tychach płacić nie zamierzają. „GKS Tychy kwestionuje swoją odpowiedzialność za zniszczenia wyrządzone przez swoich kibiców, w sektorze gości stadionu Widzewa podczas meczu rozegranego 03.04 i nie zamierza płacić za szkody” – napisał dzisiaj na Twitterze rzecznik Marcin Tarociński.

Co następnie w takiej sytuacji? Przy al. Piłsudskiego skierują sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN i tą drogą będą starali się o zapłatę. Co ciekawe, będzie to już drugi taki przypadek w ostatnich latach, gdyż pokrycia kosztów odmówił także Śląsk Wrocław po pucharowej potyczce w 2019 roku. Niestety – tamto postępowanie ciągle się toczy…

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Posejdon
2 lat temu

Paaaaanie, to się samo tak stało. I tak to się żyje w tym polskim piekiełku.

W&R
2 lat temu

… co??? 2,5 roku debatują nad odszkodowaniem!!! Jest lista kibiców, rzeczoznawca ma wycenić , podzielić po równo na głowę i niech płacą, ajak nie to komornika wysłać.

Adi
Odpowiedź do  W&R
2 lat temu

Widać że tobie takie coś jak wyjazd to obca sprawa bo na pewno być tak nie śpiewał jakbyś na wyjazdy jeździł i na pewno nie chciał byś za kogoś wybryki płacić/

Widzewie Quo Vadis?
Odpowiedź do  W&R
2 lat temu

A do tego niech każdy krzykacz od nas z Widzewa się zrzuca, który bronił bydła z Tych gdy wjechała ochrona i policja im na sektor…

Bart
2 lat temu

Bydło oby nie awansowało

Tomi
2 lat temu

W Tychach sama wieś i tyle w temacie !

Qbek
Odpowiedź do  Tomi
2 lat temu

Masz coś do wsi?

ALEKSANDER
2 lat temu

Więcej bydła z Tychów nie puszczać niech sobie siedzący u siebie

Radek
Odpowiedź do  ALEKSANDER
2 lat temu

Nie będzie wpuszczania ….My będziemy ligę wyżej a to coś, jeszcze niedługo jedną ligę niżej, a później dwie :-) chyba, że ich w pucharach trafimy, to wtedy zamknąć gastronomię dla nich i niech wodę z kibla piją i jedzą swoje kiełbasy :-). Je.ać te dziewczyny posłuszne kielbasianemu klubikowi.

R T S
2 lat temu

Hehe… to ku….a wy nie płaćcie makisowi ! Co za ku… jeb…kraj ! Najlepiej jechać w towarzystwie ,,zgody” rozpierd…. komuś stadion i umyć łapy bo to nie my tylko tamci. Widzew nie może z Ruchem w spółce rozwalać sektory gości i nie płacić ?? I wy panie Tarociński jeszcze jako klub chcecie wpuszczać kiedykolwiek to DZIADOSTWO na stadion ?? Filipiak z cracovii wziął się na sposób i pewnych klubów nie wpuszcza,to samo Jagiellonia jakiś czas temu i bardzo dobrze robili. A wy pewnie sobie myślicie,że kibic Widzewa zapłaci w karnetach.

Last edited 2 lat temu by R T S
Dario
Odpowiedź do  R T S
2 lat temu

Masz niestety bardzo dużo racji…

R T S
Odpowiedź do  Dario
2 lat temu

Co ciekawe Widzew zapłacił za szkody w sektorze Widzewa.który był z Ruchem na stadionie w Tychach. O tym Tarociński na Twitterze poinformował. My płacimy za swoje rozróby ,a od Śląska 3 lata pieniędzy nie widzą i nie zobaczą. I ten klub ma kiedykolwiek wyjść z zaścianka ??

Last edited 2 lat temu by R T S
Dario
2 lat temu

Wydaje się , że zostaje droga sądową. Nie bawić się w żadne polubowne załatwianie sprawy, taka możliwość już była. Nie wiem jak wygląda umowa z klubem i jak wygląda sprawa odpowiedzialności za własnych „kibiców” ale wydaje mi się, że sprawa jest do załatwienia . Z pozytywnym skutkiem dla Widzewa .

Kamil Ż
2 lat temu

Przecież to ŁKS rozwalił ten sektor więc nie dzwię się że Tychy nie chcą płacić. Pamiętacie mecz PP z Zawiszą? Tam też demolowali w Bydgoszczy własny stadion i też był tam ŁKS…

Gregory
Odpowiedź do  Kamil Ż
2 lat temu

O czym Ty piszesz chłopie…
Mogli najpierw pomyśleć, a nie teraz lament jak trzeba płacić. Ale jak się chciało w dupę wejść pejsatym i się „pokazać” to teraz trzeba płacić za swoją głupotę.
Widzewa jako klubu to nie powinno interesować czy pierdolnik w sektorze robili kibice z Tychów czy pejsaci. Mecz był grany z Gks-em Tychy, to oni płacą

Radek
Odpowiedź do  Kamil Ż
2 lat temu

Nie widzieli po danych, że 70% to kibice z kaliskiego ? Mogli zrezygnować z organizacji wyjazdu jak im nie pasowało. Ty ich bronisz bo tam byłeś czy co ? Nie chcesz kary ? Do dzisiaj jeszcze kiełbasę ze stadionu jesz popijając naszym piwem ? A może zbierales na otwarcie stadionu Króla ?

Poprostu Ja
Odpowiedź do  Kamil Ż
2 lat temu

Ty tak na poważnie ? Czy na dowcipy Cię wzięło ? A może bronisz kiełbasaianych ? Chłopie o czym Ty piszesz.

Bula
Odpowiedź do  Kamil Ż
2 lat temu

No to co, Tychy nie wiedzieli komu bilety sprzedają? xD

R T S
Odpowiedź do  Kamil Ż
2 lat temu

Przecież kilka osób było na sektorze właśnie z zakazem stadionowy,…..a nawet poszukiwani przez policję. I tacy też na stadion Widzewa wchodzą jak się okazuje.

bruce
2 lat temu

To po co są te organizowane przez klub wyjazdy, skoro późnej nie chcą wziąć za nie odpowiedzialności. Jak nie chcą, to następnym razem niech nie organizują wyjazdu i nie będę mieli stresu, że trzeba będzie płacić

rafal
2 lat temu

to było normalne że nie będą chcieli płacić

Lars
Odpowiedź do  rafal
2 lat temu

Raczej nienormalne

Reminio
2 lat temu

Zakaz wjazdu następnym razem.

Łukasz
2 lat temu

Pozostaje tylko rozpieprzyć stadion pejsom.

Tom
Odpowiedź do  Łukasz
2 lat temu

Lepiej nie, ale doprowadzić ich do takiego nastroju żeby sami go rozwalili to byłby sztos

Paweł
2 lat temu

To ja sie zastanawiam po jasny ch.. robi się te listy osób, spisuje pesel, itp. Po co to, jak nie można z tego skorzystać.

Reminio
Odpowiedź do  Paweł
2 lat temu

Brawo, i to.jest cały problem polskiego futbolu i wymiaru sprawiedliwości. W normalnym kraju każdy zostałby spisany i koszta plus mandaty dla kazdegopodzielone. Jakby taki patol dostali kary za 10.000 to może by się zastanowił. A jak nie to wiekszosc tych spokojniejszych następnym razem by ich powstrzymala wiedząc jakie kary ich czekają. Ale żyjemy w pojeb…. kraju , gdzie kibole robią interesy i piją wódkę z władzą i sędziami…

Adi
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Ciekawe czy ty bys był taki mądry jakby to dotyczyło ciebie ???? Dajmy przykład na naszym stadion jest odplona pirotechnika i klub dostaje kare i wtedy tez kazdy ma płacić co był na meczu czy pod zegarem ????? Bo o wyjazdach nie pisze w twoim przypadku bo to dla ciebie pewnie obcy temat bo bys tak nie pisał

Mar
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Jak masz pier…… głupoty, to lepiej się w ogole nie odzywaj. Jak ktoś zginie, a ty będziesz w grupie to wyrok na ciebie rozdzielić też?

Ccc
2 lat temu

Za kalesiakoe mają płacić? Nie dziwie im się że za innych nie chcą płacić, niech płacą ci co rozwalili czyli kales

Robert
Odpowiedź do  Ccc
2 lat temu

Czy kales czy Tychy klub z Tych wydał wejściówki kibicom i ma ich pelne dane

Robert
2 lat temu

W takich przypadkach jak Śląsk i Tychy PZPN nie powinien dawać licencji a argumentując to długami klubu. Wtedy kluby na bank obciąży chojraczkow z wyjazdu.

Bula
Odpowiedź do  Robert
2 lat temu

Do uzyskania licencji powinno się wnosić kaucję do PZPN na potencjalne zniszczenia. Kwota roszczenia powinna być blokowana aż do rozstrzygnięcia sprawy – wtedy obydwu stronom zależałoby na szybkim rozwiązaniu problemu. Oczywiście kaucja powinna być stale uzupełniana, a brak kaucji w puli to zawieszenie licencji do czasu jej uzupełnienia. Proste rozwiązanie.

Mariusz
2 lat temu

Kamilu czemu skasowałeś moje dwa wpisy na ten temat?

Mar
2 lat temu

Jest takie powiedzenie…dajcie mi człowieka a znajdę paragraf. Ja mówię, dajcie mi paragraf,a odzyskam pieniądze….

Włodzimierz
2 lat temu

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA dla tych w sektorze gości .W Poznaniu potrafili gonić naszych po tramwajach , A TU GODZINA NA STGADIONIE i nikogo nie spisali ? a zagrożenie dla zdrowia i życia ? , a UWIĘZIONA eki9pa obsługi , to za mało dla PROKURATURY ,

adamisko
2 lat temu

Z Tych to tylko piwo dobre

Jackdan
Odpowiedź do  adamisko
2 lat temu

Tyskie to dobre piwo???
To są popłuczyny produkowane jak najszybciej po jak najniższym koszcie.
Nie uważam się za konesera piwa, ale wynalazków typu Tyskie, Harnaś, Tatra do ust nie biorę od wielu lat. To są produkty piwopodobne, sikacze podłej jakości.

R T S
Odpowiedź do  adamisko
2 lat temu

Nawet i to są szczyny, Oby zbankrutowały.

yonex
2 lat temu

Sprawa ze Śląskiem ciągnie się,bo poprzedni rządzący czegoś nie dopilnowali w złożonym wniosku do PZPN.Obecny zarząd skieruje sprawę do PSP PZPN.W przypadku odmowy przez Tychy zapłaty za zniszczenia, PZPN ukarze klub z Tych nie przyznaniem licencji na kolejny sezon lub ujemnymi punktami.

Last edited 2 lat temu by yonex
Jimmy
2 lat temu

Sprawa jest prosta iść na obojętnie jaki. Ich mecz i im stadion rozje….

radrad88
2 lat temu

A czy oni czasem nie przyznali się i przeprosili nas na twitterze? ;D

Dino
2 lat temu

Nie wpuszczać gości i nie będzie klopotu

Dario
2 lat temu

Jak ja wchodzę na mecz z niepełnosprawną osobą jako jej opiekun, to jesteśmy bardzo skrupulatnie obmacywani. Kto sprawdza przyjezdnych, bo to co widziałem to wyglądało na to, że to bydło z Tychów weszło sobie ze wszystkim co potrzebne do demolki na sektor gosci z marszu. Ochrona na Widzewie to jakiś żart, dziewczynki, emerytki i emeryci. Może więc czas by pomyśleć o ochronie z prawdziwego zdarzenia przynajmniej na meczach o wysokim ryzyku. Wówczas uniknie się szkód takich jak ostatnio. Współwinna zniszczeń na tym meczu jest także ochrona, i tyle w temacie.

44
0
Would love your thoughts, please comment.x