Widzew awansował do półfinału quizu #1z16!

2 maja 2020, 19:25 | Autor:

Łukasz Turzyniecki idzie jak burza! Obrońca Widzewa pokonał w ćwierćfinale #1z16 Ekstraquizu reprezentującego Cracovię Mateusza Supryna 7:6 i zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju TVP Sport z wiedzy o polskim futbolu!

Jako pierwszy dziedzinę wybrał Turzyniecki, który zdecydował się na „Kto to powiedział?” i poprawnie wskazał Marcina Wasilewskiego jako autora słów o „spadających spodenkach”. Supryn, dzięki wykorzystaniu koła ratunkowego, wyrównał stan meczu. Druga kategoria to „Królowie strzelców”, a obaj zawodnicy nie mieli w niej problemów z odpowiedzią.

Trzecia runda i dziedzina „Pseudonimy” ponownie przyniosła remis. W czwartej serii gier mieliśmy nowość – pytanie od eksperta. Prawy obrońca RTS dobrze wytypował odległość między stadionami Widzewa i ŁKS, a Supryn liczbę lat, podczas których Zbigniew Boniek grał w łódzkim klubie. Na tablicy wyników wciąż widniał zatem remis.

Po piątej kolejce i kategorii „Stadiony” obaj gracze nadal remisowali, podobnie jak i po szóstej – „Obcokrajowcach”. W siódmej – decydującej – w końcu mieliśmy przełom! Turzyniecki udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie o Leszka Ojrzyńskiego, a Supryn nie był sobie w stanie przypomnieć sobie nazwiska Romeo Jozaka. Po bardzo wyrównanej walce, Widzew zwyciężył więc 7:6!

W półfinale, Łukasz Turzyniecki zmierzy się z reprezentantem Wisły KrakówRafałem Boguskim. Pojedynek ten odbędzie się w przyszłym tygodniu. Pełen przebieg dzisiejszej potyczki obejrzeć można poniżej:

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
4 lat temu

Via google maps, na piechotę jest dokładnie 6.5 km, a samochodem 6.6 km.

Zygmunt
4 lat temu

Nareszcie na coś się przydał Turzyniecki.

Miki
Odpowiedź do  Zygmunt
4 lat temu

I to mówi kibic Naszego Widzewa. Żałosne.

Zygmunt
Odpowiedź do  Miki
4 lat temu

O tak, on jak Gąsior bierze pieniądze za nic. Żałosnym jest to, ze kibic Widzewa broni decyzji o zatrzymaniu budowy boiska na Sępiej. Obaj wiemy o co chodzi.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x