„Górale” ograli Legię. Widzew „czerwoną latarnią”!

1 grudnia 2013, 20:02 | Autor:

Podbeskidzie

Widzew Łódź został dziś „czerwoną latarnią” w T-Mobile Ekstraklasie. Łodzianie zostali zrzuceni na ostatnie miejsce przez sensację, do jakiej doszło w Bielsku-Białej. Podbeskidzie ograło bowiem Legię Warszawa, strzelając zwycięskiego gola w 88 minucie gry, i wygrzebało się ze strefy spadkowej.

Wpływ na taki scenariusz miał oczywiście nie tylko wynik meczu „Górali”, ale przede wszystkim porażka widzewiaków w Kielcach. Nic nie stało na przeszkodzie, aby dopisać sobie trzy punkty. Wystarczyło „tylko” utrzymać korzystny wynik z pierwszej połowy meczu z Koroną, a nie dać sobie wyrwać zwycięstwa, tracąc drugą bramkę w doliczonym czasie gry. Wówczas zespół zajmowałby nadal miejsce nad kreską.

Po 19 kolejkach Widzew spada więc na ostatnie miejsce w tabeli, a w perspektywie ma jeszcze dwa ciężkie mecze wyjazdowe, które rozegra w Zabrzu i Białymstoku, przedzielone jeszcze domową potyczką ze Śląskiem Wrocław. Prognozy nie są optymistyczne i wiele wskazuje na to, że łódzka drużyna spędzi zimę w strefie spadkowej.