Widzew II Łódź- ŁKS III Łódź 1:1 (1:0)

23 września 2023, 14:20 | Autor:

Nie było radości po dzisiejszym meczu rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka prowadzili do przerwy z trzecią drużyną ŁKS Łódź, jednak w drugiej połowie goście doprowadzili do wyrównania. Losów pojedynku nie udało się odwrócić i czerwono-biało-czerwoni podzielili się punktami z lokalnym rywalem. Mecz został okupiony poważnymi stratami, gdyż z powodu kontuzji boisko opuściło trzech widzewiaków.

Na derbowy mecz do drugiej drużyny przyszło jednoosobowe wsparcie z pierwszego zespołu. W bramce stanął bowiem Jan Krzywański. Obronę utworzyli dziś: Kamil Tlaga, Hubert Lenart, Daniel Tanżyna oraz Damian Pokorski. W środkowej linii wystąpili Ernest Kurzawa, Łukasz Plichta oraz Daniel Chwałowski. Najwyżej ustawieni zostali natomiast Daniel Mąka, Konrad Niedzielski i Kamil Cybulski. Skromnie wyglądała ławka rezerwowych, na której zasiedli głównie młodzi piłkarze grający wcześniej w ekipie U-19.

Pierwszą groźną sytuację w derbowym starciu chcieli sobie stworzyć czerwono-biało-czerwoni. W drugiej minucie na bramkę uderzał Kamil Tlaga, lecz czujny był między słupkami Łukasz Bomba. Po chwili do ataku chcieli ruszyć goście, ale wyjścia Adama Kajszczaka oraz Lamine Coulibalego nie przyniosły większego zagrożenia. W 10. minucie zaatakowali widzewiacy, niestety po akcji prawą stroną boiska nikt nie przeciął wrzutki Chwałowskiego. W kolejnych minutach łodzianie musieli pogodzić się z personalnymi stratami. W 18. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Daniel Tanżyna, za którego wszedł Paweł Kwiatkowski. Po kilku minutach gry kontynuować nie mógł także Kamil Cybulski, którego zastąpił Kamil Andrzejkiewicz. W 25. minucie to Widzew stanął przed szansą zdobycia gola. Po zamieszaniu w polu karnym najpierw poturbowany był Mąka, a później Niedzielski i sędzia wskazał na wapno. Kapitan łodzian pewnym uderzeniem dał zespołowi prowadzenie.

W kolejnych minutach do ataku ruszył ŁKS, choć nie tworzył sobie klarownych szans. Widzewiacy szukali wtedy przejęć w środku boiska. Po jednym z nich Plichta uruchomił na skrzydle Tlagę, ale centra doświadczonego piłkarza nie znalazła adresata. W kolejnych minutach działo się nieco mniej i mecz generalnie nie porywał. Dogrania choćby Chwałowskiego czy Tlagi nie przynosiły rezultatów. Impas w 41. przerwali gospodarze, bowiem zrobiło się gorąco pod bramką Bomby. Ten wyszedł przed pole karne, aby odebrać piłkę Mące. kapitan Widzewa nie zdołał wbić jej do bramki, ale później dwukrotnie strzelał jeszcze Andrzejkiewicz – niestety bramka ostatecznie nie padła. W końcówce pierwszej połowy i doliczonym czasie gry akcja toczyła się na połowie Widzewa, ale goście mieli problem z wykończeniem akcji. Do przerwy Widzew prowadził z trzecim zespołem ŁKS 1:0.

Do drugiej połowy widzewiacy przystąpili bez zmian w składzie. Szybko szansę stworzył sobie Pokorski, który zbiegł ze skrzydła i oddał strzał na bramkę, ale bramkarz rywali pewnie obronił. Po chwili z atakiem ruszył także wprowadzony w przerwie Kacper Popławski, ale finalnie nie zdołał przebić się przez gąszcz obrońców. W kolejnych fragmentach spotkania to widzewiacy atakowali częściej. Natarcia kończyły się głównie wrzutkami, ale nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów. W końcu to ŁKS zdołał doprowadzić do wyrównania. Po sprawnej kontrze lewą stroną boiska i zagraniem w pole karne, futbolówkę przeciął Andrzejkiewicz i wpakował ją do własnej bramki. W kolejnych minutach w pole dogrywali Tlaga i Andrzejkiewicz, ale bramek nie oglądaliśmy.

Czas upływał nieubłaganie, a na tablicy wyników wciąż widniał wynik remisowy. Na domiar złego z powodu kontuzji boisko opuścił Tlaga. Kolejne natarcia nie przynosiły efektów, choć momentami robiło się groźnie pod bramką ŁKS. W 67. minucie fantastycznie do długiego podania wybiegł Andrzejkiewicz, ale strzelił zbyt wcześnie i mocno uderzona piłka powędrowała nad poprzeczką. Głową próbował trafić także Niedzielski, ale o radości nie było mowy. W kolejnych minutach kilka kontrataków zainicjowali goście, ale żaden z nich nie oznaczał większego zagrożenia. Sama końcówka meczu to już niemal wyłącznie ataki Widzewa. Bardzo dużo wrzutek notował Owczarek, ale nie udawało się po nich skierować piłki do siatki. W ostatniej akcji spotkania po rzucie rożnym bliski trafienia główką był Andrzejkiewicz. Piłka prawdopodobnie przeszła przez linię bramkową, ale sędzia wskazał, że wcześniej w zamieszaniu opuściła plac gry.

Wynik ostatecznie się nie zmienił. Rezerwy Widzewa zremisowały w derbach z ŁKS III Łódź 1:1. Z lokalnym rywalem widzewiacy zmierzą się na wyjeździe już w środę w ramach spotkania Okręgowego Pucharu Polski.

Widzew II Łódź – ŁKS III Łódź 1:1 (1:0)
26′ Mąka (k) – 56′ Andrzejkiewicz (s)