Zapowiedź 9. kolejki IV ligi

23 września 2023, 11:10 | Autor:

Przed nami kolejna, dziewiąta już seria gier w IV lidze. W weekend wyjątkowo zostanie rozegranych tylko osiem spotkań, gdyż jedno rozegrano już wcześniej. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Łodzi, gdzie dojdzie do derbów oraz w Piotrkowie, gdzie zmierzą się zespoły z górnej części tabeli.

W środę, 13 września miało miejsce pierwsze starcie tej serii gier. Przy ul. Milionowej AKS SMS Łódź zremisował ze Zrywem Wygoda 3:3. Kolejne spotkania zaczną się dziś w samo południe. Oczy większości kibiców będą zwrócone na Łódź, gdzie w derbowym starciu czwarty w tabeli Widzew II podejmie drugi ŁKS III Łódź. O tej samej godzinie wystartuje również pojedynek w Zelowie. Na teren Włókniarza z chęcią na trzy punkty uda się bowiem RKS Radomsko.

Bardzo słabo radzi sobie w tym sezonie Boruta Zgierz, który po ośmiu kolejkach ma na koncie zaledwie 6 punktów. Szansą do podreperowania dorobku może być starcie z Wartą Działoszyn. Beniaminek z południa województwa pokazuje jednak, że nie jest skazany na pożarcie. O utrzymanie nad strefą spadkową walczy z kolei Start Brzeziny. Tym razem o punkty walczyć będzie z Omegą Kleszczów, która tydzień temu wygrała ze Skalnikiem. Ekipa z Sulejowa zmierzy się natomiast z KS Kutno, który wciąż chwieje się nad czerwoną strefą. 

Bardzo emocjonująco zapowiada się potyczka, którą o godz. 16:30 rozpocznie dziś sędzia w Piotrkowie Trybunalskim. Trzecia w tabeli Polonia zmierzy się bowiem z szóstą Ceramiką. Różnica punktowa między zespołami wynosi zaledwie dwa oczka. Ostatnie dwa spotkania kolejki zaplanowano na niedzielę. Liderujący Sokół Aleksandrów Łódzki stanie w szranki ze Zjednoczonymi Stryków. W Buczku natomiast Orkan sprawdzi się na tle Szczerbca Wolbórz.

Mecze 9. kolejki IV ligi:

środa, 13 września 

AKS SMS Łódź – Zryw Wygoda 3:3

sobota, 23 września

Włókniarz Zelów – RKS Radomsko, godz. 12:00
Widzew II Łódź – ŁKS III Łódź, godz. 12:00
Boruta Zgierz – Warta Działoszyn, godz. 16:00
Start Brzeziny – Omega Kleszczów, godz. 16:00
Skalnik Sulejów – KS Kutno, godz. 16:00
Polonia Piotrków Trybunalski – Ceramika Opoczno, godz. 16:30

niedziela, 24 września

Sokół Aleksandrów Łódzki – Zjednoczeni Stryków, godz. 13:00
Orkan Buczek – Szczerbiec Wolbórz, godz. 15:00

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x