Widzew Łódź – Inhułeć Petrowe 1:1 (0:0)

18 lutego 2022, 12:12 | Autor:

Ostatnia zimowa gra kontrolna już za piłkarzami Widzewa Łódź! Na zakończenie przygotowań do rundy wiosennej, podopieczni Janusza Niedźwiedzia zremisowali z ukraińskim Inhułciem Petrowe 1:1. O przebiegu spotkania nie jesteśmy w stanie zbyt dużo napisać, bo decyzją sztabu szkoleniowego zostało całkowicie utajnione.

Wiemy, że zawody nie zostały rozegrane w Kargicak, gdzie na obozie przebywają widzewiacy, tylko w miejscowości Turkler, trzydzieści kilometrów na zachód od Alanyi, ponieważ tam do dyspozycji było o wiele lepsze boisko niż na miejscu. Z relacji przekazanej przez Ukraińców dowiedzieliśmy się, że do przerwy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W 57. minucie na prowadzenie wyszedł Widzew, lecz niedługo później Inhułeć doprowadził do wyrównania za sprawą Rodneya Antwiego. Do końcowego gwizdka nic się nie zdarzyło i zakończyło się 1:1.

Dla czerwono-biało-czerwonych był to niemal ostatni akcent zgrupowania w Turcji – dzisiaj odbędzie się jeszcze trening wyrównawczy, przeznaczony dla zawodników, którzy przeciwko Inhułciowi zagrali w mniejszym wymiarze czasowym. Jutro z samego rana drużyna spakuje się i wyruszy w podróż – najpierw na lotnisko w Antalyi, później samolotem do Berlina, zaś na sam koniec bezpośrednio do Łodzi. Na miejscu spodziewana jest bardzo późno wieczorem.

W trakcie zimowych przygotowań podopieczni trenera Niedźwiedzia zagrali dziewięć starć kontrolnych. Cztery z nich padły ich łupem: z Ruchem Chorzów (1:0), Zniczem Pruszków (2:0), Wieczystą Kraków (2:0) oraz Liwym berehem Kijów (3:2), w trzech padły remisy: z Unionem Berlin (0:0), Garedżi Saragedżo (2:2) i Inhułciem (1:1), doznali także dwóch porażek: z Siarką Tarnobrzeg (1:3) i Chojniczanką Chojnice (1:2). Prawdziwa weryfikacja przyjdzie dopiero w następny piątek, podczas inaugurującej rundę wiosenną potyczki z Arką Gdynia. Mikrocykl pod to spotkanie wystartuje w poniedziałek, rzecz jasna już na Łodziance.

Widzew Łódź – Inhułeć Petrowe 1:1 (0:0)
57′ zawodnik nieznany – 59′ Antwi

Inhułeć (skład wyjściowy):
Kliszczuk – Połeheńko, Pawłow, William, Sakiw, Korobenko, Kłymenko, Hołowkin, Zaporożeć, Smolakow, Sitało

Foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x