Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 7:3 (4:0)

12 października 2019, 19:12 | Autor:

Szalony mecz w „Sercu Łodzi”. Widzew zgodnie z planem sięgnął po trzy punkty w starciu z Pogonią Siedlce, ale chyba nawet najwięksi fantaści nie przypuszczali, że w sobotnim spotkaniu padnie aż dziesięć goli! Piłkarze Marcina Kaczmarka zwyciężyli 7:3, a czterema asystami popisał się Przemysław Kita!

Marcin Kaczmarek po raz trzeci z rzędu desygnował do grę tą samą jedenastkę. Ponownie w kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Łukasza Zejdlera, który usiadł na trybunach. Znajomych twarzy nie brakuje w szeregach Pogoni. Od pierwszej minuty oglądamy Bartosza Brodzińskiego, a wśród rezerwowych są Piotr Misztal, Marcin Kozłowski oraz Kacper Falon. Asystentem siedlczan pozostał Marcin Płuska.

Kibice jeszcze nie zdążyli zająć miejsc, a już zostali postawieni w stan gotowości. Nie minęły dwie minuty, a Widzew stworzył sobie dwie 100% sytuacje bramkowe. Najpierw Marcin Robak odebrał piłkę Ayi Dioufowi, wpadł z nią w pole karne i wystawił do Przemysława Kity. Wystarczyło posłać futbolówkę do siatki, ale napastnik potknął się i okazję zmarnował. Kilkadziesiąt sekund później kapitan zrobił to, co nie udało się jego partnerowi z ataku. Po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza pokonał Piotra Smołucha. Niestety, sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Łodzianie wciąż trzymali rywali w narożniku i w myśl zasady „do trzech razy sztuka”, dopięli swego. Kosakiewicz chciał miękko zacentrować, ale trafił w nienaturalnie ułożoną rękę Bartłomieja Olszewskiego i arbiter wskazał na 11. metr. Jak powszechnie wiadomo, Robak takich szans nie marnuje. Zmienił róg i pewnie pokonał Smołucha! Piorunujący początek w wykonaniu gospodarzy był dla graczy Pogoni niczym knockdown w pierwszej rundzie bokserskiego pojedynku. Niekorzystny obrót spraw próbowali ratować strzałami z dystansu Damien Mosiejko oraz Kamil Walków, ale obu zabrakło precyzji.

Piłkarze Kaczmarka nie chcieli popełniać tego samego błędu, co w potyczce z siedlczanami sprzed pół roku, jeszcze za kadencji Jacka Paszulewicza, gdy po znakomitej pierwszej połowie kompletnie pogubili się po przerwie i dali sobie odebrać prowadzenie. Tym razem chcieli szybko pozbawić przyjezdnych złudzeń i w 23. minucie prowadzili już 2:0. Idealne podanie do Robaka posłał z prawego skrzydła Kita, a najlepszy strzelec RTS nie pomylił się z kilku metrów!

W 31. minucie Pogoń oddała pierwszy celny strzał, za sprawą Olszewskiego. Silne, płaskie uderzenie dobrze wyłapał jednak najlepszy zawodnik września, Wojciech Pawłowski. Jak strzelać do siatki, goście zobaczyli sześć minut później. Znów w rolę ostatniego podającego wcielił się Kita, a jego zagranie z bliskiej odległości zamienił na trzeciego gola Konrad Gutowski! Taki rezultat bardzo szybko uległ zmianie, bo łodzianie byli nie do zatrzymania. W 42. minucie doszło do zamieszania w polu karnym, w którym najlepiej odnalazł się Sebastian Zieleniecki i Smołuch musiał sięgać po piłkę po raz czwarty!

Na drugą połowę widzewiacy nie wyszli już z taką zaciekłością, co sprawiło, że chcąc, nie chcąc, oddali rywalom nieco inicjatywy. Ekipie Daniela Purzyckiego udało się nawet stworzyć groźną okazję, ale Pawłowski powstrzymał Walkowa. W 64. minucie golkiper był już bezradny, gdy goście otrzymali od sędziego rzut karny. Do piłki podszedł Adam Mójta, przerywając sześciogodzinną serię widzewskiej „jedynki”.

Jeśli ktoś był zaniepokojony tym, co zaczęło dziać się na murawie po zmianie stron, to czerwono-biało-czerwoni szybko rozwiali wszelkie obawy. W roli głównej wystąpił wracający do wysokiej formy Przemysław Kita, najpierw asystując przy samobójczym golu Brodzińskiego, a później przy trafieniu rezerwowego Chritophera Mandiangu! Łącznie sprowadzony z Olimpii Grudziądz zawodnik zaliczył tego wieczora aż cztery ostatnie podania!

Kto myślał, że bramka na 6:1 będzie ostatnią w tym szalonym spotkaniu, bardzo się pomylił. W 72. minucie raz jeszcze dali o sobie znać pogoniści, którzy za sprawą Walkowa pokonali Wojciecha Pawłowskiego drugi raz. To wyraźnie ich ośmieliło i… cztery minuty później zrobiło się 6:3! Widzewiacy sprawiali wrażenie, jakby czekali na końcowy gwizdek, więc przeciwnik postanowił wykorzystać drzemkę łódzkiej defensywy. Trzeba więc było odpowiedzieć bramką numer siedem i gospodarze zrobili to w 83. minucie. Dobre prostopadłe podanie przejął Mandiangu, zagrał do osamotnionego Gutowskiego, a ten zanotował dublet!

W końcówce spotkania apetytu na pierwszy hat-trick po powrocie na Piłsudskiego nabrał Marcin Robak. Snajper przegrał jednak pojedynek sam na sam z Piotrem Smołuchem, a później dwukrotnie niecelnie główkował po wrzutce Kornela Kordasa. Choć gol w tym kuriozalnym meczu mógł paść w każdym momencie, drużyny z kolejnym strzelaniem dali sobie już spokój. Widzew wygrał z Pogonią 7:3, zdobywając najwięcej goli w ligowym meczu od sezonu 2009/2010!

7′ (k), 23′ Robak, 37′, 83′ Gutowski, 42′ Zieleniecki, 65′ Brodziński, 66′ Mandiangu – 64′ Mójta (k), 72′, 76′ Walków

Pawłowski – Kosakiewicz, Tanżyna, Zieleniecki, Kordas – Mąka (60′ Mandiangu), Możdżeń, Poczobut (69′ Gąsior), Gutowski (86′ Ameyaw) – Kita (74′ Radwański) – Robak

Rezerwowi: Wolański – Turzyniecki, Rudol, Pięczek, Wolsztyński