Widzew – Pogoń (wypowiedzi)

12 października 2019, 21:38 | Autor:

Dawno nie było tak bogatego w bramki spotkania na stadionie Widzewa. Kibice, którzy w sobotę przyszli stadion, zobaczyli ich aż dziesięć, w tym siedem po stronie łodzian. Jak to nietypowe starcie ocenili trenerzy i zawodnicy?

Daniel Purzycki:
„Trudno jest powiedzieć cokolwiek pozytywnego po takim spotkaniu. Widzew miał dzisiaj jakość, a nam wydawało się, że jakoś to będzie. Nie było. Rywale wykorzystali nasze błędy i słabe strony, karcili nas niemiłosiernie. Przed nami dużo pracy, za tydzień gramy z Górnikiem Łęczna i będziemy starali się na to zareagować. Myślę, że taki mecz już się nie powtórzy. Na przebieg spotkania wpływ miało także to, że Widzew szybko strzelił gole, to go nakręciło. My w pewnym momencie zupełnie stanęliśmy.

Piłkarze z Łodzi mają wiele jakości i nie potrafiliśmy się dzisiaj temu przeciwstawić. W drugiej połowie dokonaliśmy roszad, zdobyliśmy trzy gole i wydawało się, że to opanowaliśmy. Niestety, byliśmy zbyt słabi.”

Marcin Kaczmarek:
„Bardzo dobra pierwsza połowa, była agresywna, z wieloma sytuacjami i ładnymi bramkami. W drugiej panowała już tzw. radosna twórczość. Nieczęsto zdarza się, że zespół strzela w ligowym meczu siedem bramek. To duży plus i chwała za to moim zawodnikom. To duża sztuka, bez względu na poziom rozgrywkowy. Oczywiście, jako profesjonaliści musimy się lekko doczepić do poziomu koncentracji i tego, jak weszliśmy w drugą połowę. Nie chciałbym jednak, żeby przysłoniło to fakt, że zagraliśmy dobry mecz. Mieliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji do tego, żeby tych goli było jeszcze więcej.

Jako trenerzy wyciągniemy wnioski ze słabszych momentów, ale musi budować nas na przyszłość to, że mamy tak duży potencjał ofensywny.”

Przemysław Kita:
„Cieszy, że strzeliliśmy tyle bramek. Brakowało nam takiego meczu, w którym mogliśmy zaznaczyć swoją dominację. Szkoda tych trzech straconych goli, ale pozytywów było zdecydowanie więcej. Nie miałem jeszcze takiego spotkania, w którym zaliczyłbym cztery asysty. Mogłem dołożyć własne trafienie, ale byłem przekonany, że Marcin Robak będzie strzelał i wyłączyłem się z tej akcji.”

Konrad Gutowski:
„To była bardzo dobra pierwsza połowa. Strzeliliśmy aż cztery bramki, gra także nam się kleiła. W drugiej nie było już tak udanie, ale wygraliśmy pewnie i wysoko, więc powinniśmy się z tego cieszyć. Musimy jednak przeanalizować te momenty, w których straciliśmy bramki. Takich spotkań w piłce seniorskiej nie ma zbyt wielu.”

Christopher Mandiangu:
„To był bardzo dobry mecz dla kibiców, którzy przyszli dziś na stadion. Padło przecież dużo bramek. Cieszymy się z przedłużenia serii zwycięstw, razem z meczem pucharowym wygraliśmy po raz piąty z rzędu! Staraliśmy strzelić więcej goli, ale przy wysokim prowadzeniu uciekła nam koncentracja. Stąd strata tych trzech goli.”

Marcel Gąsior:
„Przede wszystkim cieszę się z debiutu. Długo na niego czekałem na skutek kontuzji, dlatego dziękuję trenerowi, że dał mi szansę. Zwłaszcza w takiej atmosferze i przy takim wyniku. Czuję podwójną radość, bo po nieudanym okresie zagrałem i dopisaliśmy sobie trzy punkty.”

Marcin Kozłowski:
„Miło było znowu zagrać przed łódzką publicznością, choć z wyniku zadowolony być nie mogę. Małym pocieszeniem jest to, że wchodząc z ławki rezerwowych udało mi się zaliczyć asystę. Widzew był od nas dużo lepszy, szybko otworzył wynik i nie byliśmy w stanie odrobić strat z pierwszej połowy. Dziękuję kibicom za okrzyk po końcowym gwizdku. Pozdrawiam i życzę awansu.”