Widzew ma dwóch kapitanów?

17 sierpnia 2014, 16:37 | Autor:

Augustyniak_Sandecja

Poprzedni sezon Widzew kończył z Mateusz Cetnarskim, jako kapitanem. W roli tej pomocnika obsadził Artur Skowronek, swą autonomiczną decyzją. Przed obecnym Włodzimierz Tylak zostawił wybór kapitana drużynie, a ta wskazała na Piotra Mrozińskiego.

„Mrozu” wybiegł z opaską kapitana w premierowym spotkaniu w Katowicach, ale nie przyniosła mu ona szczęścia. Zawodnik zawalił mecz, a zespół wrócił do Łodzi z zerowym dorobkiem punktowym. Fala krytyki i poczucie źle wykonanych obowiązków sprawiły, że Mroziński przed meczem z Dolcanem Ząbki poprosił o przejęcie opaski od swojego zastępcy, Rafała Augustyniaka. Ten miał już więcej szczęścia, bowiem strzelił swojego drugiego gola i uratował Widzew przed porażką.

Co ciekawe, w tamtym spotkaniu Augustyniak został zmieniony przed czasem i opaska wróciła do Piotra Mrozińskiego. Identycznie było wczoraj w Nowym Sączu. Od początku meczu formalnym kapitanem, wpisanym w protokół, był właśnie Augustyniak, a po jego zejściu z boiska, opaskę ponownie przejął „Mrozu”.

Kto więc jest obecnie kapitanem Widzewa? Zadając to pytanie usłyszeliśmy, że jest nim cały czas, niezmiennie, Piotr Mroziński. Opaskę w spotkaniach ligowych zakłada jednak „August”, co jest rzeczą dość rzadko w piłce spotykaną. Czy to oznacza, że łódzki zespół ma dwóch kapitanów?

Foto: sandecja.com