Widzew Mroczkowskiego pechowy jak „Wielki Widzew”

24 sierpnia 2018, 14:25 | Autor:

Historia lubi się powtarzać. Na własnej skórze przekonali się o tym piłkarze Widzewa, którzy tylko zremisowali 2:2 w Rybniku. Co ciekawe, identycznym wynikiem zakończyło się starcie łodzian z zespołem ROW… 42 lata temu!

We wrześniu 1976 roku widzewiacy jechali na Górny Śląsk jako zdecydowani faworyci. Od 20. minuty faktycznie zaczęli realizować ten scenariusz, gdy gola na 1:0 strzelił Henryk Dawid. Później sytuacja się odmieniła. W 30. minucie wyrównał Jan Duda i zrobiło się nerwowo. Po chwili było jednak już 2:1 dla Widzewa, za sprawą błyskawicznej odpowiedzi Tadeusza Błachno.

W środę było nieco inaczej. Jako piersi gola zdobyli gospodarze, a dopiero po przerwie ekipa Radosława Mroczkowskiego wyszła na swoje. Podobieństwa wracają natomiast w końcówce. Przed 42 laty wynik 2:1 dla łodzian utrzymywał się do 86. minuty, kiedy to bramkę na 2:2 strzelił Zbigniew Kubelski. Wczoraj Widzew stracił niemal pewną wygraną dwie minuty później.

Rybnik wciąż pozostaje miastem niezdobytym przez czerwono-biało-czerwonych. Spotkanie 6. kolejki II ligi było już piątą potyczką obu ekip, a trzecią rozgrywaną na stadionie rywala. Nie udało się na nim wygrać Pawłowi Janasowi, Zbigniewowi Bońkowi czy Tadeuszowi Gapińskiemu, nie udało także Sebastianowi Zielenieckiemu, Kacprowi Falonowi czy Danielowi Świderskiemu.

Bilans spotkań Widzewa z ROW:

1. 28.09.1975, Widzew Łódź – ROW Rybnik 3:1 (Kowenicki x2, Boniek)
2. 17.04.1976, ROW Rybnik – Widzew Łódź 2:1 (Kuberski, Szymura – Kowenicki)
3. 29.09.1976, ROW Rybnik – Widzew Łódź 2:2 (Duda, Kuberski – Dawid, Błachno)
4. 16.04.1977, Widzew Łódź – ROW Rybnik 3:1 (Możejko, Dawid, Rozborski – Zdebel)
5. 22.08.2018, ROW Rybnik – Widzew Łódź 2:2 (Janik, Kujawa – Gutowski, Sylwestrzak)

Bilans: 2 wygrane Widzewa, 2 remiy, 1 wygrana ROW; bramki 11:8 dla Widzewa