Widzew pokonał Dolcan w pierwszym sparingu

29 czerwca 2013, 13:53 | Autor:

W pierwszym przedsezonowym sparingu Widzew pokonał I-ligowy Dolcan Ząbki 2:1. Wynik mógł być o wiele bardziej okazały już do przerwy (sam Bartłomiej Pawłowski, gdyby miał lepiej ustawiony celownik, mógł zdobyć 2-3 bramki).
    Już pierwsza akcja przyniosła łodzianom prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Veljko Batrović i jeden z dwóch byłych widzewiaków w drużynie Dolcanu (obok Piotra Bazlera) – Damian Świerblewski nie chcąc, by do piłki doszedł czyhający w polu karnym Bartłomiej Pawłowski, przeciął lot piłki tak niefortunnie, że wpakował ją do siatki tuż przy lewym słupku bramki bezradnego Rafała Leszczyńskiego. Było 1:0 dla Widzewa.  Mimo wielu dogodnych sytuacji wynik do przerwy nie uległ już zmianie.
    Widać było, że Dolcan potraktował ten mecz bardzo poważnie, ponieważ drugą połowę rozpoczął bez zmian w składzie. W Widzewie natomiast zostało tylko 3 podstawowych piłkarzy, co było widać na boisku, zwłaszcza w pierwszych minutach po przerwie. Co prawda po dwójkowej akcji z Pawłowskim bramkę na 2:0 strzałem w okienko zdobył Łukasz Staroń, ale Dolcan stworzył sobie (niekiedy przy pomocy łódzkich obrońców, którzy zostawiali gościom zbyt dużo swobody) kilka sytuacji, z których jedną wykorzystał Dariusz Zjawiński. Do końca meczu przewagę – choć nie tak wyraźną jak w I połowie – miał już Widzew, ale wynik nie uległ już zmianie.

Bramki:
1:0 9′ – Świerblewski (sam)
2:0 54′ – Staroń (asysta Pawłowski)
2:1 59′ – Zjawiński

Żółte kartki: 71′ Matuszczyk, 84′ Klepczarek (Dolcan)

Widzew (I połowa): Mielcarz 7* – Bartkowski 7, Abbes 6 (34′ Tomasz Wełnicki 6), Mroziński 5, Płotka 7 – Okachi 6, Kasprzak 7, Kaczmarek 6, Batrović 6, Alex 4 – Pawłowski 3

Widzew (II połowa): Mielcarz 7 – Karol Tomczyk 5, Tomasz Wełnicki 5, Ismael Kone 5, Stępiński 5 (72 Mroziński 5) – Nowak 5, Kasprzak 6, Dawid Kwiek 6, Rybicki 7 – Pawłowski 5 (72 Alex 6), Łukasz Staroń 7

Nie zagrali: Krakowiak i Abramowicz

Dolcan: Leszczyński (79′ Kruczka) – Zambrowski, Klepczarek, Matuszczyk – Bazler (79′ Todorowicz), Osoliński – Piesio, Świerblewski, Tarnowski (79′ Dźwigała), Zjawiński (67′ Prejs) – Wiśniewski

Nie zagrali: Fryzowicz i Świdzikowski

* po nazwisku piłkarza Widzewa nota meczowa zdaniem WTM

Widzów: 50

Powiedział po meczu:

Bartłomiej Kasprzak: Trenujemy dość ciężko, ale to normalne. W poniedziałek wyjedziemy na zgrupowanie, na którym powinno być więcej taktyki, różnych wariantów ustawień i ćwiczeń z piłką. Sytuacja w klubie nie wpływa na nas, ponieważ naszym zadaniem jest grać w piłkę i staramy się to robić najlepiej, jak potrafimy.