Drugi test widzewiaków również wygrany

29 czerwca 2013, 18:02 | Autor:

Od początku mecz toczył się w szybkim tempie. Już w 10 minucie po akcji Mariusza Rybickiego piłka po jego strzale przeszła tuż obok słupka bramki Mateusza Deki. 2 minuty później Maciej Krakowiak uratował Widzew przed utratą gola fantastyczną interwencją w sytuacji sam na sam.W 15 minucie testowany przez łodzian piłkarz SMS Łukasz Staroń świetnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Rybickiego. Bardzo dobrze zachował się w tej sytuacji bramkarz Mazovii, który wyszedł z bramki i szczęśliwie odbił piłkę nogą na rzut rożny. Bliźniacza sytuacja miała miejsce 3 minuty później. Tym razem to Rybicki wypuścił w uliczkę Krystiana Nowaka, ale podanie było minimalnie za mocne i golkiper gości odważnym wybiegiem uratował swój klub przed stratą bramki. Po tym mocnym początku, do końca pierwszej połowy działo się już niewiele. Warto odnotować jedynie akcję Nowaka i Dawida Abramowicza zakończoną ostrą centrą tego drugiego. Niestety Rybicki był zbyt blisko bramki i nie sięgnął piłki. Do przerwy utrzymał się zatem wynik bezbramkowy.
    W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, ale zmienił się za to wynik meczu. Lekką przewagę Widzew zawdzięczał Staroniowi i Abramowiczowi oraz wprowadzonym jeszcze w pierwszej połowie spotkania Mikaelowi Idzikowskiemu i Wiktorowi Żytkowi. Akcję tych dwóch ostatnich zamknął z lewej strony pola karnego Bartosz Widejko i było 1:0 dła łodzian. Do końca meczu było ciekawie głównie za sprawą Abramowicza, który w 68 minucie strzelił w lewy słupek bramki Mazovii a ponadto dwukrotnie próbował strzałów z rzutów wolnych, po których padały nie bramki a… piłkarze stojący w murze. Efekt z nich był więc większy niż ze stałych fragmentów gry wykonywanych przez Marcina Kaczmarka ;-)
    Reasumując – w sobotnie południe zobaczyliśmy 2 sparingi, po których trener Radosław Mroczkowski ma sporo materiału do przemyślenia. Zapowiadają się zmiany i w kadrze, która pojedzie w najbliższy poniedziałek na zgrupowanie do Uniejowa, może być dla mniej uważnie śledzących poczynania kibiców kilka niespodzianek.

W drugim meczu testowym Widzew wygrał z Mazovią Rawa Mazowiecka 1:0 po golu testowanego Widejki.