Widzew wygrał w Lubinie walkowerem. Pięć meczów kary dla kibiców!

4 czerwca 2014, 18:42 | Autor:

Zagłębie_Widzew

Dziś w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji Ligi Ekstraklasy S.A., która zajmowała się m.in. sprawami Widzewa. Istotną, choć z punktu widzenia sportowego już niewiele zmieniającą decyzją, jest przyznanie walkowera na korzyść łodzian za przerwany mecz w Lubinie w 37 kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Wynik 3:3, który widniał na zegarze w momencie wstrzymania zawodów został zweryfikowany na 3:0 dla Widzewa i tak należy zapisywać go we wszelkich tabelach i statystykach.

Jednocześnie Komisja Ligi rozpatrywała także kwestię zachowania kibiców podczas sobotniego meczu. Z naszych informacji – jeszcze oficjalnie nie potwierdzonych – wynika, że fani Widzewa nie będą mogli obejrzeć pięciu najbliższych spotkań wyjazdowych, jakie zespół rozegra w I lidze. Rozgrywki te organizowane są co prawda przez Polski Związek Piłki Nożnej, a nie Ekstraklasę S.A., ale zakaz będzie obowiązywał, gdyż klub przejdzie po prostu pod jurysdykcje Wydziału Dyscypliny PZPN. Powodem restrykcji jest użycie środków pirotechnicznych i wrzucenie ich na płytę boiska, co doprowadziło do przerwania zawodów w pierwszej połowie meczu z Zagłębiem.
Małym pocieszeniem jest fakt, że Komisja zrezygnowała z dodatkowej kary finansowej dla klubu. Z tego, co wiemy, doceniona została postawa kibiców w ostatnich meczach, którzy fantastycznie dopingowali drużynę, mimo spadku z ligi. Linia obrony, jaką przyjęli przedstawiciele Widzewa na posiedzeniu Komisji, okazał się skuteczną.

Z kolei Zagłębie zostało ukarane zamknięciem całego stadionu na najbliższym mecz w I lidze oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.