Widzew II przegrał w Radomsku i spadł z III ligi!

4 czerwca 2014, 19:01 | Autor:

Rezerwy Widzewa przegrały zaległe wyjazdowe spotkanie z przedostatnim w tabeli Mechanikiem Radomsko 0:1 i tym samym przesądził się ich spadek do IV ligi. Jedynego gola zdobył dla gospodarzy Tomasz Walioszczyk w 72 minucie meczu. W pierwszej połowie Mateusz Wlazłowski obronił rzut karny.

Porażka sprawia, że przed ostatnią kolejką podopieczni Tomasza Kmiecika nie mają już żadnych szans na pozostanie w III lidze. Nawet jeśli Widzew II pokona w Wołominie Huragan, a swoje mecze przegrają Sokół Aleksandrów i GKP Targówek, łodzianie będą mieć gorszy bilans meczów bezpośrednich z aleksandrowianami. Także w przypadku wygranej Widzewa, porażce Sokoła i remisie GKP, sytuacja drugiej drużyny będzie niekorzystna, bo w małej tabeli pomiędzy tą trójką zespołów są na ostatnim miejscu.

Sezon 2013/2014 przejdzie więc do historii klubu jako ten, w którym ze swoich lig spadają obie drużyny Widzewa. Meczem na otarcie łez może być jeszcze finał wojewódzkiego Pucharu Polski. ŁZPN poinformował, że odbędzie się on 11 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim. Rywalem łodzian będzie tamtejsza Lechia

Mechanik Radomsko – Widzew II Łódź 1:0 (0:0)