Widzewiacy zagrali w kadrze ŁZPN

12 czerwca 2022, 17:10 | Autor:

W środę, w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie reprezentacji Mazowieckiego i Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, rozegrane w ramach eliminacji do Pucharu Regionów UEFA. Goście wygrali 4:2, w czym pomogli im dwaj piłkarze Widzewa Łódź.

Powołania do kadry otrzymali Mateusz Gołda oraz Kacper Trenkner, na co dzień grający w rezerwach i juniorach starszych. W oficjalnych mediach ŁZPN próżno szukać relacji z tego meczu, ale udało nam się ustalić, że obaj widzewiacy pojawili się na boisku. Ten pierwszy grał przez pełne dziewięćdziesiąt minut i zaliczył asystę, drugi spędził na murawie pół godziny.

Ostatecznie łodzianie zwyciężyli 4:2 – wynik otworzył Sebastian Radzio, na 2:0 podwyższył Mateusz Stępień, ale przed przerwą na 1:2 trafił Artur Rawa. Na początku drugiej połowy ten sam zawodnik wyrównał, jednak szybko odpowiedzieli goście – najpierw, z rzutu karnego, swój dorobek podwoił Stępień, a w samej końcówce rezultat ustalił Konrad Niedzielski.

W kolejnym etapie zmagań, ŁZPN powinien zmierzyć się z kadrą z Warmii i Mazur, ale – jak informuje lodzkifutbol.pl – rywale mogą nie przystąpić do tego spotkania. Jeżeli tak się stanie, łodzianie prawdopodobnie od razu awansują do lipcowego turnieju finałowego.